Home / Newsy / Zwoliński faworytem wyścigu o miejsce w ataku
Zwoliński faworytem wyścigu o miejsce w ataku

Zwoliński faworytem wyścigu o miejsce w ataku

Dwa dni zostały do pierwszego meczu Pogoni Szczecin w rundzie wiosennej. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, kto wyjdzie w ataku na spotkanie z Sandecją Nowy Sącz.

O miejsce walczą Łukasz Zwoliński, Adam Buksa oraz Morten “Duncan” Rasmussen. Wykartkowany jest natomiast ewentualny “czwarty do brydża” czyli Marcin Listkowski. Na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem pozycję pole position zajmuje ten pierwszy. Chociażby dlatego, że jako jedyny pracował w ostatnich dniach bez przeszkód.

– Buksa dopiero teraz wrócił do treningów, Rasmussen też miał problemy zdrowotne – mówi trener Kosta Runjaic. – Na razie nie podjąłem żadnych decyzji dotyczących składu. Ważne, że wszyscy piłkarze (poza Duńczykiem) przepracowali okres przygotowawczy i nie mieli poważnych kontuzji. Przyznam, że nie będzie łatwo dokonać wyboru.

Druga kwestia jest taka, że “Duncan” dopiero niedawno dołączył do zespołu i jego desygnowanie do gry od pierwszej minuty mogłoby być nie fair wobec reszty kolegów z drużyny. A w rywalizacji Buksa vs. Zwoliński, lepsze karty ma ten drugi, który trafiał do siatki w czasie udanych gier kontrolnych.

– Rasmussen dołączył do nas dosyć późno, ale cieszę się, że jest. Ma opóźnienia treningowe. Dlatego trudno teraz na niego stawiać za wszelką cenę, skoro mamy wybór – uważa opiekun Portowców. – Przed nami 16 meczów, mamy jeszcze czas na decyzję, którą podejmę w piątek. W sobotę zagra ten piłkarz, który w 100% będzie sprawny i gotowy do pełnego zaangażowania. Ci, którzy nie zagrają będą rozczarowani, ale to stały element naszej rzeczywistości.

– “Duncana” znałem wcześniej (grał w Mainz – red.), ale to było siedem lat temu. Teraz nie ma to już znaczenia. Cieszę się, że do nas dołączył – kończy Niemiec.

Trzeba też założyć, że Runjaic może nas zaskoczyć i zagrać np. dwoma napastnikami. Szkoleniowiec nie chciał jednak zdradzać swoich planów na inaugurację.

Jeden komentarz

  1. Będą jaja jak Zwolak się odblokuje i Duńczyk będzie robił ogony.
    Doobra rozmarzyłem się 😉

    (5)
Do góry

Reklama