Home / Newsy / Zasłużone zwycięstwo Portowców, ale emocji w końcówce nie brakowało
Zasłużone zwycięstwo Portowców, ale emocji w końcówce nie brakowało

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali przed własną publicznością Śląsk Wrocław 3:2. Bramki dla granatowo-bordowych zdobywali Spas Delew, Adam Frączczak oraz Tomasz Hołota.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 3:2 (1:0)

90+3′ Ostatnie słowo mogło należeć do Śląska, tuż przy polu karnym dośrodkowywał Augusto, ale pewnie piłkę wybił Dvali i sędzia zakończył spotkanie!

90+2′ Jak ten facet potrafi nas karać… Marcin Robak strzelcem bramki.

90′ Żółtą kartką ukarany Duncan.

86′ Z odpowiedzą ruszył Śląsk, podwójnie jednak piłkarzy z Wrocławia blokowali Portowcy.

85′ To już powinien być nokaut! Piękna kombinacyjna akcja Pogoni po prawej stronie, świetnie znalazł się Rapa, który posłał piłkę wzdłuż bramki, ale nie trafił w futbolówkę Duncan.

83′ Ostatnia zmiana także w Śląsku. Wchodzi Maciej Pałaszewski, a schodzi Srnić.

82′ Ostatnia zmiana w Pogoni, schodzi Ricardo Nunes, wchodzi Łukasz Zwoliński.

80′ GOOOOOOL!!! Tomasz Hołota! Cuda w Lany Poniedziałek!

79′ Groźne uderzenie Korta z około 25 metrów, broni Słowik.

77′ Boisko opuszcza Spas Delev, w jego miejsce wchodzi Adam Buksa.

76′ Żółta kartka dla Dawida Korta.

73′ Pierwsza zmiana w zespole Pogoni. Wchodzi Dawid Kort, a zastępuje Rafała Murawskiego

71′ Ależ to mogła być odpowiedź Pogoni! Pięknie zabrał się z piłką Delev, dośrodkował w pole karne, a tam w ostatniej chwili wybił piłkę Tarasovs. Tuż za nim czekał Duncan.

69′ Bramka dla Śląska, Piotr Celeban strzelcem.

67′ Podwójna zmiana w Śląsku, wchodzą Cholewiak i Piech, a zastąpią kolejno Picha oraz Vacek

63′ Żółta kartka dla Deleva. Bułgar nie zagra w meczu z Legią Warszawa.

58′ GOOOOOOOL!! Adam Frączczak!

57′ Żółta kartka dla Koseckiego za faul na Matyni.

50′ Przewaga Śląska w pierwszych minutach drugiej połowy.

46′ Zaczynamy drugą połowę!

45′ Sędzia kończy pierwszą połowę, Pogoń wygrywa 1:0.

43′ GOOOOOOOOOL!! Spas Delev!

42′ Groźną kontrę Pogoni przerywa faulem Rieder. Żółta kartka.

37′ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego blisko celnego strzału głową był Tarasovs. Piłka minęła jednak bramkę Załuski.

32′ Żółta kartka dla Augusto za faul na Delevie.

29′ Znów Pogoń atakuje z prawej strony, niskie dośrodkowanie Rapy dociera do Duncana, ale ten źle trafia w piłkę.

26′ Bardzo dobrze piłkę wyprowadził do środka boska, piłka dociera do Deleva, a ten uderza na bramkę. Piłka mija minimalnie prawy słupek Słowika.

21′ Groźna dwójkowa akcja Śląska, ale w ostatniej chwili Rudol wybija na rzut rożny.

13′ Ostry faul Srnica na Delevie, Pogoń wykonuje rzut wolny, Duncan uderza głową, ale Słowik spokojnie łapie piłkę.

6′ Najpierw zbyt mocno z prawej strony dośrodkował Rapa, z lewej strony lepszym dośrodkowaniem popisał się Matynia, Frączczak uderza głową ale minimalnie nad bramką.

4′ Pogoń od samego początku przeważa na boisku, przed chwilą Spas Delev oddał mocny strzał na bramkę, ale dobrze broni Słowik.

Jak padła bramka?:

1:0 – Rieder przerwał faulem kontrę Pogoni, dośrodkował piłkę Rudol, zgrał ją Duncan, a w polu karnym najlepiej znalazł się Spas Delev, który pewnym strzałem pokonał Słowika!

2:0 – Znów głupi faul piłkarza Śląska, dośrodkowuje Spas Delev, na długim słupku znalazł się Dvali, zagrywa głową wzdłuż bramki, a tam już czekał Adam Frączczak i wpakował piłkę do siatki!

2:1 – Augusto dośrodkowuje z lewej strony pola karnego, najwyżej do piłki wyskoczył Piotr Celeban i skierował piłkę do siatki Pogoni.

3:1 – Ricardo Nunes dośrodkowuje z rzutu rożnego, w polu karnym najlepiej znajduje się Tomasz Hołota i strzela bramkę!

3:2 – Zamieszanie w polu karnym, dośrodkowuje Piech, prosto na głowę Robaka, a ten umieszcza piłkę w siatce.

Pogoń Szczecin: 1. Załuska – 2. Rapa, 21. Rudol, 25. Dvali, 15. Matynia  – 11. Delev (77′ Buksa), 20. Hołota, 6. Murawski (73′ Kort), 9. Frączczak, 77. Nunes (82′ Zwoliński) – 13. Duncan

Rezerwowi: 53. Budziłek, 8. Błanik, 10. Kort, 40. Walukiewicz, 29. Listkowski, 93. Zwoliński,

Śląsk Wrocław: 27. Słowik, 3. Celeban, 32. Tarasovs, 21. Rieder, 5. Augusto – 16. Pich (67′ Cholewiak), 8. Srnić (83′ Pałaszewski), 22. Riera, 7. Kosecki, 10. Vacek (67′ Piech) – 11. Robak

Rezerwowi: 1. Wrąbel, 11. Cholewiak, 23. Bergier, 28. Poprawa, 29. Piech, 30. Dankowski, 31. Płaszewski

Trenerzy: Kosta Runjaic i Tadeusz Pawłowski

Sędzia: Dominik Sulikowski

Żółte kartki: Delev, Kort, Duncan – Augusto, Rieder, Kosecki