Home / Newsy / Zaczynamy miesiąc ciężkiej pracy
Zaczynamy miesiąc ciężkiej pracy

Zaczynamy miesiąc ciężkiej pracy

W sobotę piłkarze Pogoni Szczecin wznowią przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Trener Kosta Runjaic ma miesiąc, żeby przygotować zespół do walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ okres przygotowawczy granatowo-bordowych potrwa od 6 stycznia do 9 lutego.

Dzień później szczecinianie zmierzą się na własnym obiekcie z Sandecją Nowy Sącz. Będzie to jedno z ważniejszych spotkań wiosennej kampanii, więc dobra forma musi przyjść już na inaugurację ligowych zmagań.

Dlaczego?

Portowcy mają do beniaminka cztery punkty straty, a drużyna z Nowego Sącza zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. Nie trzeba być wytrawnym analitykiem, żeby dojść do wniosku, że zwycięstwo de facto zrówna nas z resztą drużyn walczących o zachowanie ligowego bytu i rywalizacja o utrzymanie zacznie się od nowa.

Podopieczni Kosty Runjaicia treningi planowo mieli zacząć 4 stycznia, ale…

– Dobrą postawą w końcówce rundy zasłużyli na dwa dni wolnego więcej – uzasadniał niemiecki trener.

W sobotę piłkarze Pogoni zaliczą pierwszy trening na boisku, a w niedzielę przejdą specjalistyczne badania i testy (wydolność itd.).

Potem Portowcy do 16 stycznia będą trenować na własnych obiektach i w międzyczasie zagrają sparing z Chojniczanką Chojnice (najprawdopodobniej u siebie, 13.01). Kolejnym – najważniejszym etapem – będzie wylot do tureckiego Belek na zgrupowanie, które potrwa 11 dni. W czasie jego trwania zespół Runjaicia zagra trzy mecze kontrolne, ale rywale nadal pozostają nieznani.

6-7 stycznia – trening badania

8-16 stycznia – treningi w Szczecinie

13 stycznia – sparing z Chojniczanką Chojnice

17-28 stycznia – wyjazd na obóz do Belek (Turcja), 3 mecze kontrolne

29 stycznia-9 lutego – treningi w Szczecinie

10 lutego – pierwszy wiosenny mecz z Sandecją Nowy Sącz.

Zaczynamy miesiąc ciężkiej pracy
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama