Home / Newsy / Wygrali, ale dobrze było tylko w pierwszej połowie
Wygrali, ale dobrze było tylko w pierwszej połowie

Ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała ze Stilonem Gorzów 2:1. Druga połowa zawiodła, mecz przebiegał w nudnym tempie.

Pogoń Szczecin – Stilon Gorzów 2:1 (2:0)

Bramki:

10′ Mateusz Ogrodowski (bramka samobójcza)

24′ Adam Gyurcso

75′ Patryk Jakubowski

Relacja LIVE (odświeża się sama co 3 minuty):

90′ Koniec spotkania. Pogoń wygrywa ze Stilonem 2:1.

89′ Strzał Zwolińskiego, broni bramkarz!

87′ Dobry strzał Hołoty, minimalnie niecelny!

84′ Formella w poprzeczkę!

80′ Tempo spotkania mocno siadło. Pogoń dalej atakuje, Stilon broni się.

75′ Gol dla Stilonu, Rudol traci piłkę, napastnik Stilonu pokonuje Bursztyna strzałem po krótkim słupku.

71′ Łukasz Zwoliński w akcji sam na sam z bramkarzem rywala, napastnik Pogoni jednak na pozycji spalonej.

68′ Świetny strzał Dariusza Formelli i rewelacyjna interwencja bramkarza Stilonu.

66′ Pogoń zmienia ustawienie. Płynnie przechodzi na grę czwórką obrońców.

64′ Na boisku pojawia się Patryk Paczuk zastępując Sebastiana Kowalczyka

57′ Strzał Kowalczyka, broni Paszkowski, do piłki dobiega Formella lecz zdaniem sędziego był na spalonym.

51′ Akcja Stilonu, niepewna postawa obrony mogła zakończyć się stratą bramki przez Pogoń.

49′ Groźny strzał Zwolińskiego, niecelny.

46′ Drugą połowę zaczynamy od zmian w składzie. Zeszło aż 8 zawodników, na boisku zostali tylko Walukiewicz, Dvali i Kowalczyk. Pełne zmiany personalne są zaktualizowane poniżej!

45′ Koniec pierwszej połowy. Wracamy po przerwie!

42′ Stilon ma problem z rozegraniem akcji na własnej połowie. Dobrze ustawiona Pogoń wyprowadza szybkie kontry.

30′ Świetnie wygląda gra w pressingu Pogoni, nie zostawiają miejsca do rozegrania akcji rywalom.

24′ FANTASTYCZNA BRAMKA DLA POGONI! Adam Gyurcso pokonuje bramkarza Stilonu Gorzów przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego!

19′ Rzut rożny dla Pogoni. Nunes dośrodkowuje w pole karne, do piłki doskakuje Drygas, który minimalnie niecelnie strzela z główki na bramkę Stilonu.

18′ Rywale mocno zgaszeni. Pogoń kontroluje przebieg spotkania.

10′ GOL DLA POGONI! Kontra “Portowców”, piłkę dostaje Gyurcso, który podaniem w polu karnym szukał Listkowskiego, wślizgiem piłkę zaatakował jednak obrońca Stilonu – Mateusz Ogrodowski, który wbił piłkę do własnej bramki

9′ Stilon niepewny, daje dużo powodów do dobrej gry z kontry Pogoni.

8′ Pogoń wciąż testuje nowe ustawienie, które wygląda dużo płynniej niż poprzednie.

1′ Zaczynamy!

16:09 – Witamy z obiektu przy ul. Twardowskiego! Za 20 minut początek sparingu ze Stilonem Gorzów (III liga). Dzisiaj w Szczecinie bardzo wietrznie, więc piłka może sprawiać bramkarzom różne niespodzianki. Trener Skorża po raz kolejny będzie sprawdzał ustawienie z piątką w tyłach. Zapraszamy na LIVE. Start równo z pierwszym gwizdkiem.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska (46′ Jakub Bursztyn) – David Niepsuj (46′ Dariusz Formella), Lasha Dvali, Jarosław Fojut (46′ Sebastian Rudol), Sebastian Walukiewicz, Ricardo Nunes (46′ Hubert Matynia) – Sebastian Kowalczyk (64′ Patryk Paczuk), Kamil Drygas (46′ Tomasz Hołota), Rafał Murawski (46 Mate Tsintsadze), Adam Gyurcso (46′ Dawid Kort) – Marcin Listkowski (46′ Łukasz Zwoliński).

Ławka: Jakub Bursztyn, Hubert Matynia, Dariusz Formella, Łukasz Zwoliński, Sebastian Rudol, Mate Tsintsadze, Tomasz Hołota, Patryk Paczuk.

Stilon Gorzów: Krystian Paszkowski – Damian Pawłowski, Krzysztof Kaczmarczyk, Mateusz Ogrodowski, Filip Łaźniowski – Paweł Lisowski, Rafał Świtaj, Bartosz Flis – Alan Błajewski, Łukasz Zakrzewski – Mateusz Bartolewski (30′ Piotr Rymer)

Ławka: Grzegorz Gibki, Maksymilian Dikof, Kacper Czyżewski, Piotr Rymar, Masahiro Enjo, Patryk Bednarski, Łukasz Maliszewski, Patryk Jakubowski, Jędrzej Drame, Adrian Nowak, Michał Stańczyk