Home / Newsy / “W biedzie opuścili”
“W biedzie opuścili”

“W biedzie opuścili”

Ponad 40 tysięcy kibiców na meczu Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna, ponad 35 tysięcy widzów na meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa, 18 tysięcy na trzecioligowym starciu Widzewa Łódź z Motorem Lubawa czy nawet 12 tysięcy osób oglądających piątkową potyczkę Wisły Kraków z Wisłą Płock i pierwszoligowego Górnika Zabrze z Sandecją Nowy Sącz. Tak wyglądają trybuny w trwającej kolejce rozgrywek piłkarskich w Polsce na różnych szczeblach A jak tam będzie dzisiaj w Szczecinie?

Niestety znowu tragicznie i znowu frekwencja jest powodem do wielkiego wstydu. Może jakimś cudem uda się przekroczyć barierę 5 tysięcy, ale tak naprawdę jakie ma to znaczenie czy będzie 4800, czy 5200 skoro wczoraj na jeszcze gorzej grającą Termalikę z wyśmiewanej Niecieczy przyszło 3500 ludzi? Czyli więcej niż na nasze poniedziałkowe spotkanie z Wisłą Płock.

Wymówki się kończą. To już nie poniedziałek, a sobota godz. 20.30. Chyba trudno wyobrazić sobie lepszy termin. Przecież tak bardzo pragnęliśmy tych sobót i w końcu dostaliśmy mecz w prime time. To może rywal nieatrakcyjny? Nie. Do Szczecina przyjeżdża aktualny lider tabeli Jagiellonia Białystok, która dwa poprzednie mecze wygrała po 4:1. Na pokładzie ma prawdopodobnie najlepszego piłkarza Ekstraklasy – Konstantina Vassiljeva. Pogoda? Temperatura zdecydowanie na plusie, a każdy rozgarnięty sprawdzi sobie, że wieczorem na pewno nie będzie już lał deszcz i można będzie przyjść na stadion bez parasola i peleryn.

A najważniejsza sprawa jest taka, że na mecz przychodzimy dla Pogoni. Skoro śpiewamy “inni cię zdradzili, w biedzie opuścili”, to chyba faktycznie w tej biedzie, w jakiej znalazła się teraz Pogoń czas ruszyć się na stadion i pomóc Portowcom wyjść z dołka.

Aha. I warto jeszcze poruszyć temat promocji meczu, bo na mieście informacji było dokładnie ZERO… To wszystko dodatkowo pogłębia obraz marazmu w jaki wpadł nasz klub na wszystkich najważniejszych płaszczyznach.

Do zobaczenia wieczorem na stadionie!

3 komentarze

 1. chodzę na Pogoń 17 lat
  człowieku piszący ten komentarz pomyśl, że my kibice też jesteśmy w biedzie, w biedzie bez zwycięstw. Odpowiedz sobie sam na pytanie czy nasi “piłkarze” czasem nas w biedzie nie opuścili vide mecze z Lechem. Pokazali swoje zaangażowanie i szacunek do kibiców więc nie płacz teraz że frekwencji nie ma. Można kogoś wspierać jak nie idzie, nawet trzeba i wypada ale nie w sytuacji takiej że ktoś na Ciebie ma wywalone a Ty masz udawać że wszystko w porządku klaskać i szczerzyć się jak szczerbaty na suchary.

  pozdrawiam trzeźwo myślących

  (10)
 2. Prezesik skąpi grosza na transfery, skąpi też na promocję, nie skąpi tylko doić kibiców. Cwaniaczek i tyle.

  (3)
 3. Na ten skansen a nie stadion nigdy już nie pójdę. A kiedyś chodziłem na każdy mecz. Wie ktoś kiedy nowa makietka stadionu? Wstyd

  (-3)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama