Home / Newsy / Tsintsadze z powołaniem do reprezentacji. Z zaproszenia jednak nie skorzysta
Tsintsadze z powołaniem do reprezentacji. Z zaproszenia jednak nie skorzysta

Tsintsadze z powołaniem do reprezentacji. Z zaproszenia jednak nie skorzysta

Selekcjoner pierwszej reprezentacji Gruzji Vladimir Weiss wysłał powołania na I obóz kadry w 2017 roku. Zaproszenie otrzymał nowy zawodnik Pogoni Szczecin Mate Tsintsadze. Piłkarz nie weźmie jednak udziału w zgrupowaniu kadry.
Reprezentacja Gruzji w ostatnim tygodniu stycznia przebywać będzie na obozie w Dubaju. W tym czasie rozegra dwa mecze towarzyskie: z Uzbekistanem i Jordanią. Jak czytamy na stronie Gruzińskiego Związku Piłki Nożnej, „powołania na zgrupowanie otrzymają od selekcjonera zawodnicy, którzy ostatnio grali w reprezentacji mniej albo tacy, którym trener chce się bliżej przyjrzeć”.
Obóz odbywać się będzie poza oficjalnymi terminami FIFA i w czasie, gdy piłkarze Pogoni będą trenować na Cyprze. Z selekcjonerem Weissem o sytuacji rozmawiał również trener Kazimierz Moskal.  – Biorąc pod uwagę fakt, że Mate dopiero rozpoczyna swoją zagraniczną karierę doszliśmy do wniosku, że powinien trenować z drużyną Pogoni i dlatego nie pojedzie na zgrupowanie – tłumaczy dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. – Decyzję podjęliśmy w porozumieniu z piłkarzem oraz trenerem reprezentacji Gruzji, który ze zrozumieniem przyjął stanowisko naszego klubu. Dla piłkarza i dla nas bardzo ważne jest to, by jak najszybciej wkomponował się w zespół. W jego przypadku każdy dzień spędzony z drużyną podczas okresu przygotowawczego jest na wagę złota. A jeśli Mate będzie grał w Pogoni na miarę swoich możliwości, to korzyść z tego będzie mieć również jego reprezentacja i kolejne powołania dla zawodnika niebawem się pojawią.
źródło: Pogoń Szczecin

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama