Home / Newsy / Tsintsadze po pierwszym treningu. Jedno już wiadomo – na Kaukazie mrozu się nie boją!
Tsintsadze po pierwszym treningu. Jedno już wiadomo – na Kaukazie mrozu się nie boją!

Tsintsadze po pierwszym treningu. Jedno już wiadomo – na Kaukazie mrozu się nie boją!

Mate Tsintsadze wczoraj wrócił do Szczecina, a od dzisiaj trenuje już na pełnych obrotach. To był dla niego pracowity dzień. Rano Gruzin zameldował się na stadionie przy ul. Litewskiej, gdzie przechodził ostatnie badania.

Zawodnicy zaliczyli test biegowy. Po sześć razy musieli przebiec odcinek 35 metrów w jak najszybszym tempie.

Po południu pojechali na prawobrzeże, gdzie na obiekcie ze sztuczną murawą przy ul. Pomarańczowej odbyli już normalny trening. Dla Tsintsadze to były pierwsze zajęcia z nowym zespołem.

Poprosiliśmy trenera Moskala o parę zdań na temat nowego nabytku.

– Dzisiaj trenował z nami pierwszy raz, dlatego na konkretne oceny jeszcze za wcześnie – mówi szkoleniowiec Pogoni. – To zawodnik do środka pola, pasuje do naszego stylu gry. To młody chłopak, który na pewno będzie potrzebował czasu na aklimatyzację, ale liczymy, że okaże się wartościowym wzmocnieniem. To przecież piłkarz, który ociera się o dorosłą reprezentację Gruzji.

Po pierwszym treningu jedno wiemy jednak na pewno – kaukaskie mrozy zahartowały 22-latka. Dzisiaj temperatura była minusowa, a Tsintsadze był jednym z nielicznych piłkarzy, który nie miał ubranej czapki. Wyglądało to tak, jakby dla niego aktualne warunki pogodowe nie był niczym specjalnym. Czuł się komfortowo.

Zajęć stricte piłkarskich było niewiele. Tsintsadze pokazał jednak, że piłka nie przeszkadza mu przy nodze. Technika, celne podanie, dobra orientacja w “małej grze”. Gruzin sprawiał niezłe wrażenie, choć na oceny jest jeszcze za wcześnie.

Wygląda na to, że nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją. 22-latek cały czas jest uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony, od razu żartował z resztą drużyny podczas gry w dziadka.

Uśmiechnął się też trener Moskal, który dostał od drużyny miły prezent, bo dzisiaj obchodzi 50. urodziny. Zespół zafundował mu sympatyczną karykaturę jego osoby z podpisem Pogoń Szczecin 6:2 Wisła Kraków.

Jeden komentarz

  1. Prezent MEGA 😀

    (1)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama