Home / Newsy / Trzecia wygrana z rzędu, Pogoń gromi Wisłę Płock
Trzecia wygrana z rzędu, Pogoń gromi Wisłę Płock

Piękna pogoda w Szczecinie, trochę ponad 5 tysięcy kibiców zobaczyło bardzo przekonującą wygraną Pogoni nad Wisłą Płock. Były emocje, piękne bramki, a przede wszystkim mądra i skuteczna gra piłkarzy Runjaica.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dobrze dla Pogoni, już w 16 minucie Kamil Drygas dołożył nogę i wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Później już inicjatywę przejęła Wisła, a jeden ze strzałów wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Łukasza Załuskę. Całe szczęście Portowcy utrzymali minimalne prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Druga połowa to już była kanonada jeśli chodzi o Pogoń. W pełni kontrolowała przebieg spotkania, a do tego od 69 minuty zaczęła strzelać kolejne bramki. Najpierw Kowalczyk, później dołożył Buksa, a dzieła zniszczenia na swoim zespole dokonał Igor Łasicki, który strzelił bramkę samobójczą.

Można żałować, że teraz jest przerwa na reprezentację, bo widać, że Pogoń złapała rytm. Trzecia wygrana z rzędu w lidze to nie może być przypadek.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock 4:0 (1:0)

16′ Drygas

69′ Kowalczyk

76′ Buksa

84′ Łasicki (sam.)

Najważniejsze wydarzenia:

90+1′ Koniec spotkania, trzecia wygrana z rzędu!

90′ Sędzia dolicza minutę do końca meczu.

86′ Ostatnia zmiana w Pogoni. Schodzi żegnany owacjami Kowalczyk, a wchodzi Iker Guarrotxena.

84′ KOLEJNA BRAMKA POGONI!! Samobójczy gol Igora Łasickiego

79′ Druga zmiana w Pogoni. Schodzi Kozulj, wchodzi Błanik.

77′ Ostatnia zmiana w Wiśle. Schodzi Ricardinho, wchodzi Stilic.

76′ GOOOOOOL!!! TO JUŻ JEST NOKAUT! ADAAAM BUKSA!

69′ GOOOOOOOL!!! WYCHOWANEK, SEBASTIAN KOWALCZYK!!!

68′ Druga zmiana w Wiśle. Wchodzi Oskar Zawada, a zastępuje Varelę.

66′ Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Majewskiego, ale strzał Matyni przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

65′ Faulowany Niepsuj i żółtą kartką ukarany Stępiński.

63′ Ależ akcja Pogoni! Kowalczyk przejął piłkę w środku boiska, prostopadle podał do Buksy, ale ten uderza po krótkim rogu i doskonale broni Dahne.

60′ Żółta kartka dla Urygi.

55′ Kolejna żółta kartka. Tym razem Kozulj.

54′ Zmiana w Wiśle. Wchodzi Merebashvili, schodzi Damian Rasak

52′ Taktyczny faul taktyczny Vareli. Żółta kartka.

51′ Żółta kartka dla Kowalczyka.

48′ W miejsce Nunesa wchodzi Hubert Matynia.

48′ Ricardo Nunes pokazuje, że potrzebuje zmianę. Wygląda to na uraz mięśniowy, bez kontaktu przeciwnika..

46′ Drugą połowę rozpoczynają Portowcy.

45+2′ Koniec pierwszej połowy.

45′ Żółta kartka dla Szymańskiego.

45′ Sędzia dolicza 2 minuty.

42′ Żółta kartka dla Nunesa.

37′ Pierwsza żółta kartka. Sebastian Walukiewicz.

35′ Inicjatywę przejęła Wisła. Piłkarze Pogoni mają problem, żeby wyjść z własnej połowy kilkoma podaniami.

31′ Strata Podstawskiego w środku pola i znów blisko wyrównania byli piłkarze Wisły.

28′ Ależ okazja Wisły! Varela pognał z piłką kilkanaście metrów i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Załuskę. Na szczęście piłka wylądowała na prawym słupku bramki.

16′ GOOOOOOOL!! Kapitan, KAMIL DRYGAS!

11′ W walce ucierpiał Kamil Drygas, potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

10′ Pierwszy groźny strzał Portowców. Sprzed pola karnego strzałem z lewej nogi strzelał Kozulj. Minimalnie obok słupka Wisły.

5′ Pogoń kontroluje grę, ale przed chwilą Szymański posłał długą piłkę do Ricardinho. W ostatniej chwili interweniował Dvali.

1′ Zaczynają piłkarze Wisły Płock.

Jak padły bramki?

1:0 – Dośrodkowanie z lewej strony boiska z rzutu wolnego Nunesa, piłka wylądowała na głowie Dvaliego, a ten dograł do środka pola karnego. Tam piłka wpadła pod nogi Majewskiego, przedłużył piłkę, a do niej dopadł Kamil Drygas, który wpakował piłkę do pustej już bramki.

2:0 – Bardzo dobry kontratak w wykonaniu Pogoni. Wymiana podań między Majewskim i Kozuljem, aż w końcu piłka wpada pod nogi Kowalczyka, a ten bardzo precyzyjnym strzałem po długim rogu podwyższa prowadzenie Pogoni.

3:0 – Znów bardzo ładna Pogoni z prawej strony, świetne podanie Kowalczyka do Buksy na wolne pole, a ten z lewej nogi pewnie umieścił piłkę w siatce.

4:0 – Walukiewicz znalazł się sam przed polem karnym, spróbował strzału, który okazał się bardzo niecelny. Piłka wpadła pod nogi Majewskiego, ten uderzył na bramkę, Dahne odbija ale piłka trafia w Łasickiego i wpada do bramki Wisły.

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska – 24. David Niepsuj, 25. Lasha Dvali, 40. Sebastian Walukiewicz, 77. Ricardo Nunes (48′ Matynia) – 17. Zvonimir Kozulj (79′ Błanik), 14. Kamil Drygas [C], 28. Tomas Podstawski, 10. Radosław Majewski, 27. Sebastian Kowalczyk (86′ Guarrotxena) – 18. Adam Buksa

Rezerwowi: 53. Łukasz Budziłek, 15. Hubert Matynia, 21. Sebastian Rudol, 23. Jarosław Fojut, 33. Mariusz Malec, 8. Dawid Błanik, 34. Iker Guarrotxena

Wisła Płock: 30. Thomas Dahne –  20. Cezary Stefańczyk, 26. Alan Uryga, 18. Igor Łasicki, 95. Patryk Stępiński – 21. Ricardinho (77′ Stilic), 6. Damian Rasak (54′ Merebashvili), 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański, 7. Nico Varela (68′ Zawada) -19. Karol Angielski

Rezerwowi: 31. Bartłomiej Żynel, 2. Marcin Warcholak, 5. Bartłomiej Sielewski, 23. Semir Stilić, , 96. Jakub Łukowski, 10. Giorgi Merebaszwili, 16. Oskar Zawada

Trenerzy: Kosta Runjaic i Dariusz Dźwigała

Żółte kartki: Walukiewicz, Nunes, Kowalczyk, Kozulj – Szymański, Varela, Uryga, Stępiński

Sędzia: Bartosz Frankowski