Home / Newsy / Trenerzy po meczu Pogoń – Piast
Trenerzy po meczu Pogoń – Piast

Trenerzy Kosta Runjaic oraz Waldemar Fornalik po dzisiejszym spotkaniu.

Kosta Runjaic: Jesteśmy bardzo rozczarowani, bo wynik nie odzwierciedla tego jaki był mecz. Walczyliśmy tak jak się dało i braliśmy na siebie wszystkie pojedynki. Po pierwszym golu przegrywaliśmy, potem udało nam się strzelić. Już w pierwszej połowie mieliśmy ogromną szansę, której nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie się udało, ale nie zdołaliśmy utrzymać prowadzenia. Chłopcy zrobili dziś co w ich mocy i zrobili dokładnie to co trenowaliśmy. Po pięciu porażkach, jeden punkt, to też jakiś pozytyw. To o czym trzeba dyskutować, to czy dobrą decyzją było granie w dzisiejszych warunkach. W przyszłych tygodniach musimy się nastawić, że będzie taka sama pogoda. Jestem ciekaw, czy uda się naprawić tę murawę. Musimy dalej ciężko pracować. Przy 2:2 wcześniej był faul, a sędzia go nie odgwizdał. Oglądałem powtórkę i faul był oczywisty. Podsumowując: zrobiliśmy krok do przodu i z wielu elementów jestem zadowolony.

Waldemar Fornalik:  Jeżeli chodzi o wynik, to na pewno jesteśmy zadowoleni. Pogoń mogła rozstrzygnąć to spotkanie w drugiej połowie, ale im się nie udało. Nam się za to udało strzelić bramkę z rzutu wolnego i to była nagroda dla moich zawodników za walkę. Bo tu dziś było dużo walki, a mało piłki. Pogoń lepiej dostosowała się do tych warunków, nam takie boisko wytrąciło sporo atutów.

Jeden komentarz

1. Bez względu na wyniki grudniowych meczów czas na OGROMNE zmiany. Moje propozycje; wyrzucenie wszystkich ze sztabu (oprócz trenera), czyli Janas, Edi, Pesković, kierownik, dietetyczka, itp. Oczywiście pożegnanie Stolarczyka. Pozbycie się w jakikolwiek sposób, choćby wypożyczenie; Zwoliński, Kort, Rudol, Fojut, Henger, Listkowski, Węgier,Matynia a w ich miejsce zatrudnić ludzi w jakimkolwiek wieku, nacji, może nawet mniej niż 8 co odejdą, byleby mieli jaja i charakter. Pozbyłbym się również większości ze sztabu rezerw, ewidentnie widać że nie potrafi młodych z akademii wdrożyć w seniorską piłkę, w ich miejsce może awansować trenerów z Akademii? niech mają jakąś ścieżkę rozwoju. Ale to tylko moje marzenia, pycha i buta prezesa nie pozwolą mu przyznać się bo błędów.