Home / Newsy / Trener o sytuacji Matrasa: Nawet jeśli nie przedłuży kontraktu, to my na niego liczymy. To profesjonalista
Trener o sytuacji Matrasa: Nawet jeśli nie przedłuży kontraktu, to my na niego liczymy. To profesjonalista

Trener o sytuacji Matrasa: Nawet jeśli nie przedłuży kontraktu, to my na niego liczymy. To profesjonalista

– To jest profesjonalista. Jeśli tutaj zostanie na wiosnę, ale nie przedłuży kontraktu, to my nadal na niego liczymy. Przecież do 30 czerwca będzie miał wypłacaną pensję w Szczecinie – mówi trener Kazimierz Moskal.

Sprawa Mateusza Matrasa to jeden z gorętszych tematów ostatnich tygodni w Pogoni Szczecin. 25-latek odrzucił ofertę nowego kontraktu od klubu i najprawdopodobniej opuści nasze miasto. Teraz albo po zakończeniu sezonu. Na razie decyzja zawodnika nie jest znana. W mediach przewijają się informacje, że po Matrasa już zimą chętnie sięgnęłaby np. Lechia Gdańsk, ale w klubie zapewniają, że żadna oferta na razie nie wpłynęła. I jeśli rosły defensywny pomocnik zostanie w Pogoni, to nadal ma być ważnym ogniwem w drużynie Kazimierza Moskala.

– Mateusz ma kontrakt do czerwca. Na razie go nie przedłużył, ale z drugiej strony aktualnie nie ma sygnałów czy ofert, że odejdzie już teraz – mówi Moskal. – Musimy się pogodzić z tym, że przepisy są takie, iż pół roku przed wygaśnięciem kontraktu można podpisać umowę gdzie indziej. Takie jest prawo, ale szanujmy fakt, że aktualny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca i będziemy na niego liczyć. Nawet jeśli do końca swojego pobytu tutaj nie będzie go chciał przedłużyć, to jest profesjonalistą, który do 30 czerwca będzie miał wypłacaną pensję w Szczecinie. I ja wierzę, że będzie prezentował się z jak najlepszej strony na boisku.

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama