Home / Newsy / Stawka większa niż życie
Stawka większa niż życie

Stawka większa niż życie

Po dwóch tygodniach przerwy reprezentacyjnej Pogoń Szczecin wraca do gry. Portowcy w poniedziałek zagrają na wyjeździe z Cracovią. Stawka tego meczu? Gigantyczna.

I tym razem nie chodzi tylko o to, że dla kibiców Dumy Pomorza są to z wiadomych przyczyn spotkania wyjątkowe.

Przede wszystkim wystarczy rzut oka na ligową tabelę oraz terminarz. W Krakowie zagramy z ostatnią drużyną w stawce, która – podobnie jak Pogoń – w tym sezonie jeszcze ani razu nie wygrała na własnym stadionie w Ekstraklasie.

Jeśli nie wywieziemy spod Wawelu punktów, to niechybnie wylądujemy w strefie spadkowej. Zresztą warto pamiętać, że równie dużą stawkę będzie miało także drugie spotkanie po przerwie, a więc domowy pojedynek z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, która również jest tuż nad strefą spadkową.

W ciągu tygodnia rozegramy dwa niezwykle istotne mecze, które będą weryfikacją tego czy obóz w Pogorzelicy i dwa sparingi przyniosły poprawę. Jeśli uda się zdobyć 6 punktów (no minimum 4…), to być może złapiemy jeszcze kontakt wzrokowy z górną połową tabeli i uda nam się nadrobić nieco strat, nie grzebiąc nadziei na górną ósemkę.

Kolejne wpadki będą natomiast oznaczały, że najprawdopodobniej na dobre ugrzęźniemy w dole stawki i chyba skażamy się na walkę o utrzymanie.

Przed nami dwumecz prawdy, a kto uważa, że to nadużycie, niech przeanalizuje ligową tabelę.

Jeden komentarz

  1. Będę miło zaskoczony jeśli uda nam się przywieźć jakiś punkt z Krakowa

    (1)
Do góry

Reklama