Home / Newsy / Soufian Benyamina zawodnikiem Pogoni Szczecin
Soufian Benyamina zawodnikiem Pogoni Szczecin

Soufian Benyamina zawodnikiem Pogoni Szczecin

Piąty letni transfer Pogoni stał się faktem. 2-letnim kontraktem z Pogonią Szczecin związał się niemiecki piłkarz Soufian Benyamina. 28-letni napastnik przeszedł dziś testy medyczne, a następnie podpisał. Do Pogoni trafia jako wolny zawodnik, gdyż z końcem poprzedniego sezonu wygasł jego kontrakt z Hansą Rostock. 

Benyamina to wysoki, mierzący 190 centymetrów, napastnik. Urodził się 2 marca 1990 roku w Berlinie. Ma algierskie korzenie. Dojrzewał w juniorskich zespołach Herthy i Unionu, skąd trafił do 3-ligowej Carl Zeiss Jeny. Gdy miał 20 lat, został zauważony przez skautów VfB Stuttgart. Przez 3 sezony terminował w grających na trzecim poziomie rozgrywkowym rezerwach tego klubu (98 meczów/28 bramek). W tym czasie zadebiutował też w Bundeslidze (łącznie 2 spotkania). Następnie grał przez pół roku w Dynamie Drezno (2. Bundesliga), Preußen Münster, Wehen Wiesbaden i Hansie Rostock (wszystkie kluby w 3. Bundeslidze). W tym ostatnim klubie występował przez niemal trzy pełne sezony.

W sezonie 2017/18 Benyamina był jednym z najsilniejszych punktów Hansy, która zajęła 6. miejsce w lidze. Był też najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Rostocku, strzelając 11 bramek w 35 występach.

Przez większość swojej kariery zawodnik zdobywał doświadczenie na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Wystąpił w 234 spotkaniach 3. Bundesligi, w których strzelił 62 gole. To środkowy napastnik, ale może grać również na bokach.
– Do drużyny trafia ofensywny zawodnik, obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi i liczymy, że wzmocni rywalizację z przodu – mówi prezes Pogoni Jarosław Mroczek. – Znamy jego możliwości i mamy nadzieję, że jego gra da kibicom naszego klubu dużo radości.

źródło: Pogoń Szczecin SA

fot. Pogoń Szczecin SA

Soufian Benyamina zawodnikiem Pogoni Szczecin
5 (100%) 1 vote

Jeden komentarz

  1. Biorą napastnika typu Rasmussena dziwny ruch, albo cała ta gadka o profesjonalizmie Duńczyka to ściema.
    Ciągle słyszeliśmy że Morten zaciska zęby i haruje na treningach i nie przeszkadza mu rola zmiennika,
    Albo nastąpi zmiana taktyki, bo przecież nie było do tej pory w nij miejsca na rosłego napastnika.
    Jak byłem hurra optymistyczny przy Rasmussenie to tutaj jestem sceptycznie nastawiony.

    (0)
Do góry

Reklama