Home / Newsy / Raport z Twittera: #POGLEG
Raport z Twittera: #POGLEG

Raport z Twittera: #POGLEG

Odczucia są różne. Z jednej strony kolejna porażka boli, ale z drugiej strony… moim zdaniem, to był najlepszy mecz w wykonaniu Pogoni od spotkania w Pucharze Polski z Lechem Poznań. Była walka, ambicja, mobilizacja. Zabrakło trochę sił i jak zawsze – skuteczności pod bramką rywali. A do tego błędy indywidualne.

W tym meczu było praktycznie wszystko. Bramki, rzut karny, sporo walki, a poza boiskiem bardzo dobry doping i genialna oprawa. Na Twitterze również działo się sporo na temat tego meczu. Spójrzmy…

Niestety, akurat w meczu przeciwko Pogoni musiał się ten rzut karny przytrafić. Faul w polu karnym Dvaliego był ewidentny, Gruzin spóźnił się z interwencją i sędzia Musiał bez zastanowienia wskazał na wapno. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Łukasz Broź.

Należy zwrócić uwagę na skuteczność Brozia w wykonywaniu rzutów karnych. Wczorajszy był jego dziewiątym karnym w karierze, pomylił się tylko przy jednym. Skuteczność prawie jak Robert Lewandowski.

Trzeba przyznać, że Legia nie ma swojego określonego stylu. Przynajmniej na ten moment. Odkąd przyszedł trener Jozak, warszawiacy skupiają się na obronie i liczą na błędy popełnione przez rywala. Jak widać, udaje im się to. Śmiem twierdzić, że Pogoń była w tym meczu zdecydowanie lepsza od Legii.

To tak tylko na potwierdzenie moich słów. Takich wypowiedzi naprawdę było wiele więcej.

To również było bardzo zauważalne, jak świetnie współpracuje ze sobą defensywa Legii. W jednym momencie na znak Michała Pazdana cała obrona wysuwała się kilka metrów do przodu zostawiając na spalonym przede wszystkim Spasa Deleva. Bułgar zaliczył minimum połowę z tych spalonych.

Ostatni wpis na temat Legii. Bardzo mnie boli, że tacy piłkarze zabierają miejsce młodym, zdolnym. To nie dzieje się tylko w Legii, Pogoni ale w wielu zespołach z Ekstraklasy. Myślę, że Szymański nie wyglądałby gorzej od Pasquato w tym meczu. Chyba to by nie było możliwe.

Z tego miejsca należą się naprawdę wielkie słowa uznania dla kibiców Pogoni za wykonanie oprawy. Moim skromnym zdaniem jest to najlepsza oprawa od “Żeby nadszedł mistrza czas”. Kto nie kojarzy, to pod spodem wstawię zdjęcie. Po chwili odpalona również pirotechnika, czyli to, co tygrysy lubią najbardziej.

Foto: pogononline.pl

To już sami skomentujcie…

Cóż, skończyła się runda jesienna, po przerwie reprezentacyjnej zaczynamy rewanże. Przyszedł nowy trener, spoza “karuzeli” i nie pozostało nam nic innego niż to, żeby wierzyć w jego umiejętności.

I z tego należy się cieszyć. Bo już chyba gorzej być nie może.

Foto główne: sport.pl

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama