Home / Newsy / Rapa rekomenduje Celebana swojemu byłemu klubowi
Rapa rekomenduje Celebana swojemu byłemu klubowi

Rapa rekomenduje Celebana swojemu byłemu klubowi

26-letni Cornel Rapa ma za sobą świetną rundę w barwach Pogoni Szczecin. Z miejsca stał się jednym z najlepszych prawych obrońców w Ekstraklasie. W jego byłym klubie Steaule Bukareszt zaczynają żałować, że postanowili się z nim rozstać.

Teraz jest już za późno i Rapa do ojczyzny nie zamierza wracać. Menadżer zawodnika nie ukrywa zresztą, że Pogoń jest tylko przystankiem w dalszej drodze na zachód. 26-latek w Rumunii jest bardzo ceniony i jedna z największych sportowych gazet Gazeta Sporturilor poprosiła go o opinię. Steaua poszukuje nowego obrońcy i poważnym kandydatem ma być wychowanek Pogoni, a aktualnie gracz Śląska Wrocław Piotr Celeban.

– Myślę, że w Rumunii jest świetnie znany, bo już tutaj grał – mówi Rapa. – Jest silnym piłkarzem i kapitanem Śląska, a to już mówi sporo. Poza tym ma bardzo duże doświadczenie i może z powodzeniem grać na dwóch pozycjach w obronie. To byłby dobry zakup Steauy.

Trendy – jeśli można to tak określić – wyznacza też Mate Tsintsadze. Inne kluby teraz też chcą mieć w składzie swojego Gruzina. Arka Gdynia zarzuciła sieci na najlepszego strzelca tamtejszej ligi Budu Ziwziwadze.

– Liga gruzińska nie należy może do najmocniejszych, ale tacy zawodnicy jak Budu czy o rok młodszy Mate Cincadze, który trafił do Pogoni Szczecin zdecydowanie się w niej wyróżniają – mówi w rozmowie z portalem arkowcy.pl menedżer reprezentujący Ziwziwadze, Paweł Hajduczek.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama