Home / Newsy / Radosław Janukiewicz: “Trzeba od siebie wymagać”
Radosław Janukiewicz: “Trzeba od siebie wymagać”

Radosław Janukiewicz: “Trzeba od siebie wymagać”

Radosław Janukiewicz, podobnie jak reszta kolegów z zespołu bardzo cieszy się z udanego początku sezonu w wykonaniu Dumy Pomorza, ale również przestrzega przed szybkim zachłyśnięciem się dobrym startem. Notował Mateusz Kasprzyk.

Zdaniem golkipera Pogoni, Portowcy zgarnęli zasłużone trzy punkty, jednak sam zainteresowany, jako profesjonalista w swoim fachu, miał do siebie pewne zastrzeżenia. – “Z przebiegu meczu byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Ja osobiście nie miałem dużo pracy, ale myślę, że mogłem się lepiej zachować przy straconej bramce. Bałem się trochę czerwonej kartki, niemniej trzeba od siebie wymagać i tak do tego podchodzę. Następny mecz w Kielcach i mam nadzieję, że pomogę drużynie w kolejnym zwycięstwie.”

Janukiewicz mocno ucierpiał w jednym z podbramkowych spięć i po meczu musiał obłożyć okolice piszczela lodem. Uraz nie uniemożliwił jednak bramkarzowi kontynuowania gry i ulubieniec publiczności wytrwał między słupkami do ostatniej minuty. – “Jak widać [Radek pokazał na opuchniętą nogę – przyp. red.]. Do najmniejszych nie należę, ale trzeba się podnieść i walczyć dalej.”

Golkiper Pogoni odniósł się także do często poruszanej ostatnio kwestii, dotyczącej tego, że Portowcy tracą w meczu bramkę jako pierwsi. – “Nie wiem czym to jest spowodowane, ale najważniejszy jest wynik w 90. minucie. Możemy zawsze tak zaczynać, byle tylko kończyć zwycięstwem. Jak wiadomo, są one nam bardzo potrzebne. Przedsezonowe zapowiedzi można włożyć między bajki. Ludzie z reguły patrzą na formę przez pryzmat wyników w sparingach. Nie jest to wcale adekwatne do dyspozycji, bo dopiero buduje się wtedy formę.”

Dla Radosława Janukiewicza mecze ze Śląskiem to zawsze pewien powód do wspomnień i sentymentów, jednak wygrana cieszy go podwójnie. – “Przynosi mi to olbrzymią radość, bo jestem zawodnikiem Pogoni Szczecin i najbardziej zależy mi na jej wynikach. Wiadomo, że jestem wychowankiem Śląska i pamiętam o tym klubie, ale to Pogoń jest najważniejsza i chciałbym być bardziej identyfikowany ze Szczecinem.”

Jeden komentarz

  1. Radziu szacun ! 🙂

    (0)
Do góry

Reklama