Home / Newsy / Powalczyć przy Ł3
Powalczyć przy Ł3

Powalczyć przy Ł3

Już jutro rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy. Pogoń udaje się do Warszawy, gdzie zmierzy się z aktualnym Mistrzem Polski-Legią. Stadion przy Łazienkowskiej jest dla Portowców zawsze trudnym terenem, skąd wywiezienie punktu jest z reguły traktowane niczym cud. 

W szeregach Legii działo się ostatnio dużo i niekoniecznie dobrze. Trener Jozak na chwilę chyba stracił panowanie nad zespołem, czego efektem było zesłanie Michała Kucharczyka do drużyny rezerw. Po cichu mówiło się również o nie najlepszej atmosferze w szatni “Wojskowych”. Ostatnie wyniki stołecznej drużyny również pokazują, że w końcówce rundy zasadniczej Legia wpadła w małe turbulencje.

Na wczorajszej konferencji prasowej szkoleniowiec Pogoni stwierdził, że to wszystko, co ostatnio działo się wokół warszawskiego klubu, w sobotę nie będzie miało znaczenia. Runjaić ma świadomość tego, jakim zespołem jest Legia i że nie można jej zlekceważyć.

Jest to taki zespół, który chce co roku wygrać ligę, drużyna, która jest skazana na to by wygrywać. Dwa ostatnie mecze przegrali, ale takie mecze się zdarzają nawet takiej drużynie. Ale nie będzie to miało znaczenia w Warszawiemówił Runjaić.

Oba zespoły do spotkania przystąpią z małymi brakami. Romeo Jozak nie będzie mógł skorzystać z Miroslava Radovicia, który zmaga się z urazem. Niestety “rannych” po stronie Pogoni jest więcej – Murawski, Fojut i możliwe, że Nunes, który narzekał na uraz.

I choć większość skazuje Dumę Pomorza na pożarcie, to nie można wykluczyć miłej niespodzianki. Trener Runjaić nie chciał na konferencji “nakręcać” fanów na zwycięstwo w Warszawie, jednak chyba zdaje sobie sprawę, że po ostatnich zawirowaniach i nie najlepszych wynikach Legia “krwawi”. Jest to więc idealny moment, aby spróbować wywieźć zdobycz z terenu rywala. Tym bardziej, że Pogoń chce zaskoczyć.

-Mogę powiedzieć, że trochę inaczej zaczniemy w Warszawie, dzisiaj chce coś spróbować podczas treningu, ale mam też dwa inne pomysłyzdradził trener Pogoni.

W tej bitwie nie obędzie się bez rannych. Oba zespoły będą walczyć by zrealizować założony cel. Mamy nadzieję, że Pogoń wróci do Szczecina ze zdobyczą punktową, po dobrym meczu i walce.

Powalczyć przy Ł3
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama