Home / Newsy / Porozumienie osiągnięte. Mariusz Malec w Pogoni już od jutra
Porozumienie osiągnięte. Mariusz Malec w Pogoni już od jutra

Porozumienie osiągnięte. Mariusz Malec w Pogoni już od jutra

Mariusz Malec – grający dotychczas w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała – od nowego sezonu będzie zawodnikiem Pogoni. 23-letni stoper jest już w drodze do Szczecina i jutro rozpocznie przygotowania z Pogonią. Piłkarz zwiąże się z Dumą Pomorza 3-letnim kontraktem, ważnym od 1 lipca i przejdzie do klubu za zasadzie transferu definitywnego.

Młody obrońca przyszedł na świat 4 kwietnia 1995 roku w Chorzowie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w barwach Ruchu, ale na seniorskim poziomie zadebiutował w Polonii Bytom. Stamtąd trafił do Olimpii Grudziądz, by po 1,5 roku powrócić na południe Polski i założyć koszulkę Podbeskidzia Bielsko-Biała. – Jestem ambitnym człowiekiem i cały czas szukałem nowych wyzwań. Początek przygody z Podbeskidziem nie był jednak łatwy. Musiałem odsiedzieć swoje na ławce rezerwowych – wspomina Mariusz Malec.

W zakończonym sezonie utalentowany stoper był już jednak liderem bielskiej defensywy, rozgrywając 30 spotkań na poziomie Nice I ligi. Do swojego dorobku Malec dołożył także dwa mecze w Pucharze Polski.  – To był dla mnie naprawdę bardzo udany sezon. Trener Adam Nocoń szybko się do mnie przekonał, dał mi szansę i od tej pory grałem już wszystkie mecze od deski do deski. Cieszę się, że moja ciężka praca przyniosła efekt i dzisiaj jest o krok od spełnienia marzenia – mówi Mariusz Malec.

Bardzo dobra postawa w barwach Podbeskidzia sprawiła, że utalentowanym obrońcą zaczęły interesować się kluby Lotto Ekstraklasy. Spośród wszystkich ofert, jego wybór padł na Pogoń Szczecin. – Witamy Mariusza na pokładzie i liczymy, że już od pierwszych dni będzie udowadniał swoją jakość – mówi prezes Pogoni Jarosław Mroczek. – Cieszę się też, że pomimo wcześniejszych trudności, ostatecznie udało nam się porozumieć z Podbeskidziem i Mariusz może zacząć treningi z Pogonią już teraz. To bardzo ważne dla samego piłkarza ale oczywiście również dla klubu.

16 czerwca zawodnik odbędzie pierwszy trening z Pogonią Szczecin.

źródło: Pogoń Szczecin SA

fot. Pogoń Szczecin SA

Porozumienie osiągnięte. Mariusz Malec w Pogoni już od jutra
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama