Home / Newsy / Pierwszy krok musi być pewny!
Pierwszy krok musi być pewny!

Pierwszy krok musi być pewny!

Już dzisiaj podopieczni Pawła Crettiego rozpoczną walkę o medale Centralnej Ligi Juniorów. O godzinie 18:00 w Łodzi rozpocznie się pierwsze, półfinałowe spotkanie pomiędzy Pogonią Szczecin a UKS SMS Łódź. Wszyscy liczą na to, że co najmniej uda się powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, kiedy młodzi “Portowcy” zameldowali się w finale rozgrywek, w którym ulegli warszawskiej Legii. W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu trzeba postawić pewny krok, aby w Szczecinie przypieczętować awans do finału.

– Wywalczyliśmy to pracą, konsekwencją, zaangażowaniem i jakością gry chłopców – powiedział Paweł Cretti. – Wierzę, że najpiękniejszy moment jeszcze przed nami.

Podopieczni Pawła Crettiego w grupie zachodniej CLJ zostali mistrzem sezonu zasadniczego z dwoma punktami przewagi nad Lechem. To zasługa formy na wiosnę – szczecinianie w trzynastu spotkaniach jedenastokrotnie zwyciężali, raz dzielili się oczkami i raz musieli uznać wyższość rywala.
Młodzi Portowcy jako zespół, który zajął fotel lidera, zmierzą się z drugą drużyną z grupy wschodniej. Ta lokata przypadła UKS-owi SMS-owi Łódź.

Łodzianie uzbierali sześć punktów więcej niż półfinalista z zeszłego roku – Jagiellonia Białystok. Rok temu, jako beniaminek, zajęli trzeci stopień podium. Z kolei w juniorach młodszych znaleźli się w gronie czterech zespołów, które walczyły o mistrza Polski. W półfinałowym dwumeczu musieli uznać wyższość Lecha, ale ci piłkarze teraz stanowią o sile juniorów starszych m.in.: Paweł Mróz, Patryk Makuch, Sebastian Ceglarz czy Adrian Kowalski.

– Nie mają seniorów i grają w optymalnym składzie co tydzień – powiedział Cretti. – Mają pewne mechanizmy, są sprawdzeni w boju i znają się na pamięć. Wśród zawodników na pewno wykreowało się poczucie więzi – bardzo silne. To duży atut. Są silni fizycznie i grają bezpośrednio w piłkę. Nie kalkulują i grają prostymi środkami, choć w żadnym wypadku nie prymitywnymi. W defensywie są zorganizowani. Czeka nas trudny mecz.

– To nie będzie łatwy mecz, bo ta drużyna nieprzypadkowo awansowała do półfinałów – powiedział Fabian Pach. – Musimy zagrać dobrze. W Łodzi mają ułożony zespół, który co tydzień gra w takim samym składzie.

W drugim półfinale Legia zmierzy się z Lechem.

Źródło: Własne/Pogoń Szczecin SA

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama