Home / Newsy / Oficjalnie: Akahoshi w Tajlandii
Oficjalnie: Akahoshi w Tajlandii

Oficjalnie: Akahoshi w Tajlandii

Takafumi Akahoshi odchodzi z Pogoni Szczecin do Ratchaburi FC. Kluby porozumiały się i piłkarz podpisze kontrakt z tajskim klubem. Jego nowy zespół to drużyna tamtejszej ekstraklasy.

Japończyk do Pogoni trafił sześć lat temu – wiosną 2011 roku. Przez pierwsze 18 miesięcy rywalizował na zapleczu ekstraklasy, gdzie rozegrał 41 meczów i strzelił 6 bramek. Razem z drużyną awansował na najwyższy szczebel rozgrywek. Następnie, przez 4,5 roku (z półroczną przerwą na grę w rosyjskim FC Ufa) rozegrał w barwach Pogoni w Ekstraklasie 115 meczów, w których strzelił 14 goli. Do dorobku dołożył 6 występów w Pucharze Polski. W sezonie 2013/14 „Aka” był też najlepszym asystentem Ekstraklasy,

Rok temu na podobny ruch zdecydował się Takuya Murayama, który z Pogoni przeniósł się właśnie do Ratchaburi FC. Trenerem nowego klubu „Aki” jest były opiekun Korony Kielce – Jose Rojo Martin „Pacheta”.

– Takafumi zakotwiczył u nas na dobre i bardzo to doceniamy – mówi Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin. – Przyszedł jednak taki czas, by powiedzieć sobie „do widzenia”. Dziękujemy „Ace” za czas, który spędził z nami i emocje, które przeżywaliśmy dzięki jego grze. Wszyscy w Pogoni życzymy mu dobrze i będziemy ściskać kciuki, by sprostał nowym wyzwaniom.

źródło: Pogoń Szczecin SA

4 komentarze

 1. Z tego co informuje menadżer, to transfer gotówkowy, ale nie wiemy za ile. Raczej mała suma.

  (1)
 2. ptaszki ćwierkają w internetach, że za ładną sumkę podobno poszedł 🙂

  (0)
 3. To było rozwiązanie obecnego kontraktu i podpisanie nowego w zespole z Tajlandii, czy może transfer gotówkowy za małą sumę? Czy redakcja coś wie na ten temat?

  (1)
 4. Dawac Stilica 😉

  (2)
Do góry

Reklama