Home / Newsy / Nowy trener zaprezentowany. “Nie działaliśmy jak straż pożarna. Kostę Runjaicia znamy od ponad roku”
Nowy trener zaprezentowany. “Nie działaliśmy jak straż pożarna. Kostę Runjaicia znamy od ponad roku”

Nowy trener zaprezentowany. “Nie działaliśmy jak straż pożarna. Kostę Runjaicia znamy od ponad roku”

– Ja byłem bez pracy, klub potrzebował trenera. Szybko doszliśmy do porozumienia – mówi nowy szkoleniowiec Pogoni Szczecin Kosta Runjaic.

46-latek podpisał kontrakt do końca tego sezonu. Cel jest prosty: utrzymanie. Jeśli uda się go zrealizować, to pochodzący z Chorwacji Niemiec pozostanie na swoim stanowisku na dłużej.

– To uczciwe rozwiązanie – mówi następca Macieja Skorzy. – W takiej sytuacji ciężko jest cokolwiek obiecać. Ale mogę zapewnić, że będziemy ciężko pracować w pozytywnej atmosferze. Chcemy wspólnie pchać to wszystko do przodu. Dla mnie jest tylko jedna droga: wyjść z dołu tabeli.

– Wymiary boiska na całym świecie są takie same, a piłka jest językiem uniwersalnym – mówi 46-latek. – Mimo to, od poniedziałku zaczynam kurs języka polskiego. Tak, żeby przynajmniej opanować podstawowe zwroty.

– Jestem przekonany, że konferencja przed nowym sezonem będzie już po polsku – dodał prezes Jarosław Mroczek.

Sternik Pogoni zapewnił też, że wybór Runjaicia nie jest przypadkowy.

– Osoba trenera jest nam znana od ponad roku – mówi Mroczek. – Rozważaliśmy jego kandydaturę także przed zatrudnieniem Kazimierza Moskala i Macieja Skorży. Wtedy zapadły inne decyzje, ale chcemy zaznaczyć, że nie działaliśmy jak straż pożarna. Jego sylwetka od dawna jest nam dobrze znana. Cieszę się, że mamy trenera. Wiążemy z nim duże nadzieje, ale na razie nie będziemy wiele mówić. Teraz liczy się tylko praca, a porozmawiamy, jak nasza sytuacja się poprawi.

Na razie sztab szkoleniowy pozostaje bez zmian.

– Odbyliśmy szczerą rozmową – tłumaczy Runjaic. – Mam czas do końca grudnia, żeby poznać klub i wszystkie osoby. A potem będziemy podejmować decyzje. Wiemy, jaka jest sytuacja i jakie towarzyszą nam emocje, ale musimy pozostać merytoryczni. Nie możemy zmieniać dla zasady. Nie chodzi o to, żeby teraz działać w stylu: sztuka dla sztuki i zrobić coś, żeby tylko zrobić. Już wczoraj się spotkaliśmy i moje wrażenie jest bardzo pozytywne. Intuicja mówi mi, że będzie okej.

– Teraz musimy skoncentrować się na pierwszych sześciu meczach – mówi. – Potem będziemy dalej rozmawiać.

 

Jeden komentarz

  1. A gdzie Maciej na tym zdjeciu? A no tak slowa nie powiedzial tylko dwie butelki wody wytrabil i pokazal swoj sikor.

    (5)
Do góry

Reklama