Home / Newsy / Niepsuj szybko okopał się w pierwszym składzie
Niepsuj szybko okopał się w pierwszym składzie

Niepsuj szybko okopał się w pierwszym składzie

W sobotę z powodu “kartkowej” pauzy nie zagra Jarosław Fojut, ale nie jest to już tak duży problem dla trenera Kazimierza Moskala. Jego pole manewru w defensywie ostatnio nieco się zwiększyło. I to mimo odejścia Mateusza Lewandowskiego.

Duża w tym zasługa Davida Niepsuja, który po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją dość szybko wrócił do grania na niezłym poziomie. Co prawda zawalił jedną z bramek w Lublinie, ale generalnie robi dość niezłe wrażenie. 21-latek korzysta z problemów poszczególnych piłkarzy. Zastępował Ricardo Nunesa na lewej obronie, Cornela Rapę na prawej stronie bloku defensywnego, a w sobotę także powinien – po raz trzeci z rzędu – wyjść na boisko w podstawowej jedenastce.

Najprawdopodobniej znowu wystąpi na swojej nominalnej pozycji prawego obrońcy. Moskal jest zadowolony z szybkich postępów, jakie robi 21-latek po powrocie po kontuzji.

– Świadczy o tym powołanie do reprezentacji młodzieżowej – mówi trener. – Przede wszystkim cieszy nas, że jest zdrowy. Dostał swoją szansę i na razie ją wykorzystuje.

Jeśli Niepsuj zagra z boku, to powracający po drobnym urazie Rapa najprawdopodobniej zastąpi Fojuta na środku defensywy.

– Mamy pomysł – tylko tyle powiedział na ten temat szkoleniowiec granatowo-bordowych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama