Home / Newsy / Niemiecka solidność
Niemiecka solidność

Niemiecka solidność

Kilka dni temu na naszych łamach mogliście przeczytać artykuł o tym, że Kosta Runjaic jako pierwszy trener nigdy nie przegrał meczu inaugurującego rundę wiosenną. I dzisiaj jesteśmy Wam winni ciąg dalszy tej historii. Ciąg dalszy, który zresztą znakomicie znacie.

Portowcy ograli Sandecję Nowy Sącz 4:1, co oznacza, że niemiecki szkoleniowiec podtrzymał dwie passy. Po pierwsze nadal pozostał niepokonany w spotkaniach inaugurujących nowy rok, a po drugie podtrzymał też serię wygrywania takich meczów, jeśli jego drużyna otwiera rundę wiosenną w roli gospodarza.

2008: Wehen II  2:1 Wetzlar
2011: SC Pfullendorf 0:0 SV Darmstadt
2012: SV Darmstadt 4:1 Sandhausen
2013: Dynamo Drezno 0:0 MSV Duisburg
2014: FC Kaiserslautern 2:1 Greuther Furth
2015: Einstracht Brunszwik 0:2 FC Kaiserslautern
2018: Pogoń Szczecin 4:1 Sandecja Nowy Sącz

Piłkarze Pogoni wykonali pierwszy z 16 kroków, jakie trzeba będzie zrobić wiosną, żeby utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na razie pozwoliło to drużynie Runjaicia opuścić ostatnie miejsce i awansować na 15. lokatę. Uda się ją jednak utrzymać tylko wtedy, jeśli Piast w poniedziałek nie zdobędzie punktów w meczu z Jagiellonią. Szczecinianie mają już tylko oczko straty do Sandecji i Termaliki, która jutro gra z Koroną Kielce.

fot: Ekstraklasa TV

Niemiecka solidność
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama