Home / Newsy / Na pożegnanie remis z Lechią
Na pożegnanie remis z Lechią

Ostatni mecz w Szczecinie w tym sezonie zakończył się remisem. Prowadzeni (pod nieobecność Kosty Runjaicia) przez Sławomira Rafałowicza, w sobotnie popołudnie, Portowcy byli w stanie tylko raz pokonać Dusana Kuciaka. Drużyna ze Szczecina musiała “gonić” wynik, albowiem w 21. minucie, po błędzie Bursztyna na listę strzelców wpisał się Lipski. Do wyrównania doprowadził Frączczak.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)

90′ Koniec spotkania

90′ Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

83′ Ostatnia zmiana także w Lechii. Wchodzi na boisko Stolarski, zastępuje Peszkę.

81′ Ostatnia zmiana w drużynie Pogoni. Schodzi Delev, a w jego miejsce melduje się Benedyczak.

77′ Zmiana w Lechii. Schodzi Oliveira, wchodzi Haraslin.

77′ Krótko rozegrany rzut rożny. Delev dośrodkowuje, Buksa uderza z głowy ale zbyt lekko.

72′ Żółta kartka dla Drygasa.

68′ Po raz ostatni na szczecińskiej murawie schodzi Rafał Murawski. Wchodzi Kamil Drygas.

67′ Kuba Bursztyn broni w sytuacji sam na sam!

64′ Buksa stopuje kontratak gości faulem i dostaje żółtą kartkę.

54′ Zmiana w drużynie Pogoni. Wchodzi Duncan, zastępuje Kowalczyka.

48′ Ostry faul Chrzanowskiego na Kowalczyku i kolejna żółta kartka.

47′ Żółta kartka dla Kowalczyka.

46′ Drugą połowę rozpoczyna Lechia. W drużynie gości pierwsza zmiana. Wchodzi Adam Chrzanowski, a zastępuje Mladenovica.

45′ W ostatniej akcji meczu mogliśmy wyjść na prowadzenie, najpierw w poprzeczkę uderzał Kowalczyk, następnie Frączczak. Ostatecznie Kuciak złapał piłkę w ręce, a sędzia zakończył pierwszą połowę.

44′ Kolejna żółta kartka dla piłkarza Lechii. Tym razem Sławomir Peszko.

41′ Żółta kartka dla Borysiuka.

38′ Ładna indywidualna akcja Kowalczyka zakończona strzałem, minimalnie obok bramki Lechii.

34′ Groźny atak Lechii. Z prawej strony atakował Mladenović, podał wzdłuż bramki Bursztyna ale Paixao nie trafił w piłkę.

31′ Kolejny atak Pogoni. Tym razem lewą stroną atakował Buksa, zagrał na długi słupek do Deleva, a ten uderza z głowy obok bramki.

29′ Udało się! Adam Frączczak strzela bramkę!

25′ Pogoń chce szybko odpowiedzieć, przed chwilą uderzał Matynia zza pola karnego, ale także ponad bramką Kuciaka.

24′ Co za akcja Pogoni! Długie podanie do Deleva, ten ogrywa obrońcę Lechii i wykłada piłkę jak na tacy Frączczakowi, a ten uderza nad bramką.

21′ Bramka dla Lechii. Strzelcem Patryk Lipski.

15′ Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Hołota, piłka dotarła do Deleva, ale Bułgar uderzył ponad bramką Kuciaka.

13′ Za ostry faul ukarany żółtą kartką został Sebastian Rudol.

10′ Żółta kartka dla Mladenovica.

2′ Groźny strzał Lipskiego broni Bursztyn.

1′ Rozpoczynają Portowcy!

Przed meczem:

14:52 – Na rozgrzewce także ekipa gości.

14:50 – Drużyna Pogoni wybiegła na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach z napisem “Trenerze wracaj do zdrowia”.

14:45 – Kibice Lechii Gdańsk zapełniają powoli sektor gości. Można się spodziewać około 300 osób.

14:42 – Na godzinę przed rozpoczęciem meczu uprawnionych do wejścia na stadion jest około 9300 kibiców.

14:38 – Na boisku pojawili się bramkarze jednej i drugiej drużyny.

14:37 – Dzisiejszy mecz będzie również pożegnalnym dla Jakuba Piotrowskiego, który po sezonie ma przejść do ligi belgijskiej. Genk ma zapłacić za niego około dwa miliony euro.

14:35 – Dzisiaj po raz pierwszy od pierwszej minuty w bramce Pogoni stanie Jakub Bursztyn. Młody bramkarz zaliczył już debiut w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław, kiedy wszedł w miejsce Łukasza Budziłka gdy ten dostał czerwoną kartkę. Chcecie poznać bliżej sylwetkę Kuby? Przeczytajcie wywiad:

Historia Jakuba Bursztyna. “Na pierwszym treningu byłem napastnikiem. Pogoń? Dzwoniła do mnie trzy razy dziennie”

14:28 – Dzieci, które znalazły się dzisiaj w szczęśliwym gronie tych, którzy zobaczą mecz “od kuchni” przekazały trenerowi wiadomość:

14:25 – Dziś po raz ostatni widzimy na szczecińskim boisku Rafała Murawskiego. Pomocnik, który rozegrał w Pogoni 146 spotkań znajduje się dziś w podstawowym składzie.

Jak padła bramka?:

0:1 – Bardzo składny kontratak Lechii, Patryk Lipski uderza zza pola karnego i pokonuje Bursztyna. Warto zauważyć, że piłkarz nie cieszył się po strzelonej bramce.

1:1 – Lasha Dvali bardzo dobrze odebrał piłkę i podał prostopadle w stronę Frączczaka, ten pewnym strzałem w długi róg pokonuje Kuciaka!

Pogoń Szczecin: 26. Bursztyn – 2. Rapa, 21. Rudol, 25. Dvali, 15. Matynia – 11. Delev (81′ Benedyczak), 6. Murawski (68′ Drygas), 20. Hołota, 55 Kowalczyk (54′ Duncan), 9. Frączczak – 18. Buksa

Rezerwowi: 33. Kusztan, 4. Piotrowski, 13. Duncan, 14. Drygas, 29. Listkowski, 40. Walukiewicz, 59. Benedyczak

Lechia Gdańsk: 1. Kuciak – 30. Nunes, 25. Nalepa, 5. Vitoria, 22. Mladenović (46′ Chrzanowski) – 21. Peszko (83′ Stolarski), 16. Borysiuk, 35. Łukasik, 9. Lipski, 96. Oliveira (77′ Haraslin) – 28. Flavio Paixao

Rezerwowi: 71. Woźniak, 7. Krasić, 17. Haraslin, 20. Chrzanowski, 26. Augustyn, 31. Schikowski, 41. Sikorski

Trenerzy: Sławomir Rafałowicz i Piotr Stokowiec

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Żółte kartki: Rudol, Kowalczyk, Buksa, Drygas – Mladenović, Borysiuk, Peszko, Chrzanowski