Home / Newsy / Sezon 2018/2019 w Ekstraklasie!
Sezon 2018/2019 w Ekstraklasie!

Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 3:2 (1:1)

90+3′ Koniec meczu, w następnym sezonie gramy w Ekstraklasie!

90′ Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89′ Druga żółta kartka dla Jurado, Arka kończy w 10.

88′ Odpowiedziała Pogoń, kontrę lewą stroną wyprowadził Delev, podał do środka, gdzie wchodził Murawski, ale strzelił tuż obok bramki.

87′ Arka mogła skutecznie odpowiedzieć, najpierw strzał został zablokowany przez Rudola, a później Załuska obronił uderzenie Jurado.

85′ To już mogło być po meczu. Znakomicie wyprowadził Rafał Murawski, podał do Piotrowskiego, ale lepszy od niego okazał się Steibors.

84′ Żółta kartka dla Piesia.

83′ Ostatnia zmiana w Pogoni. Rapa wchodzi za Niepsuja.

81′ GOOOOOL!! MAMY NAPASTNIKA! Adaaam Buksa!!!

77′ Piękna indywidualna akcja Niepsuja, minął kilku zawodników Arki, ale skutecznie zatrzymał go ostatni obrońca gości.

71′ Ostatnia zmiana w Arce. Wchodzi Siemaszko, zastępuje Tadeusza Sochę.

69′ Żółta kartka dla Tomasza Hołoty.

64′ Hołota traci piłkę na 30 metrze przed bramką Pogoni, Jurado zabiera się z nią, uderza na bramkę ale minimalnie niecelnie.

62′ Ruben Jurado strzela na 2:2.

55′ GOOOOOOL!!! Adam Frączczak!!!

53′ Zmiana także w drużynie gości. Za kontuzjowanego Warcholaka wejdzie Grzegorz Piesio.

51′ Druga zmiana w Pogoni. Wchodzi Kuba Potrowski, zastępuje Kamila Drygasa.

48′ Nunes uderza z rzutu wolnego, ale pewnie broni Steibors.

47′ Delev faulowany przed polem karnym, żółtą kartką ukarany Marciniak.

46′ Żółta kartka dla Tadeusza Sochy.

46′ Szykuje się zmiana w zespole Pogoni. Schodzi Duncan, wchodzi Adam Buksa. Zmiana również w drużynie Arki. Wchodzi Dawid Sołdecki za Kakoko. Zaczyna drugą połowę Arka.

45’+4′ Koniec pierwszej połowy. Remisujemy 1:1 z Arką Gdynia.

45′ Sędzia dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

38′ Duże zamieszanie w polu karnym Pogoni, upada Jurado, sędzia dyktuje rzut karny. Mateusz Szwoch pewnie wykorzystuje jedenastkę.

35′ Żółta kartka dla Drygasa.

33′ GOOOOOL!! Kamil Drygas!!!

28′ Steinbors broni rzut karny wykonywany przez Frączczaka. W międzyczasie żółta kartka dla Helstrupa.

26′ Kolejny atak “Portowców”, tym razem przejmuje piłkę w polu karnym Kamil Drygas, próbuje uderzyć, ale zostaje zatrzymany przez obrońcę Arki. Sędzia sprawdza akcję na powtórkach… Rzut karny dla Pogoni!

24′ Zdecydowanie najlepsza akcja Pogoni. szybkie rozegranie z rzutu wolnego, Delev dośrodkowuje, piłka dociera do Hołoty, a ten trafia w ustawionego przed nim obrońcę Arki.

14′ Pierwsza groźna akcja Pogoni, na lewej stronie urwał się Delev, pięknie ograł Marciniaka i dośrodkował, ale minimalnie za wysoko i Kamil Drygas nie zdołał sięgnąć piłki.

5′ Na razie zdecydowanie przeważają goście. Potrafią wyprowadzić dobrą akcję, a Jurado co chwilę urywa się naszym obrońcom.

2′ Pierwsza groźna akcja Arki, Kakoko prostopadle podaje do Jurado, ale jego strzał blokuje Rudol.

1′ Rozpoczynamy mecz. Jeśli wygramy z Arką, to zostajemy w Ekstraklasie na kolejny sezon!

Jak padła bramka?:

1:0 – Wspaniała dwójkowa akcja między Nunesem a Drygasem na lewej stronie boiska. Dośrodkowanie Nunesa wybija obrońca Arki, a Kamil Drygas bez zastanowienia uderza z pierwszej piłki i pakuje piłkę do siatki!

1:1 – Mateusz Szwoch pewnie wykonuje rzut karny.

2:1 – Bardzo dobrze Pogoń rozporowadziła akcję z prawej strony na lewą, gdzie piłkę dostał Ricardo Nunes i dośrodkował idealnie na głowę Frączczaka, a ten skierował piłkę do brami!

2:2 – Indywidualna akcja Rubena Jurado, uderza na bramkę z mniej więcej 20 metrów i piłka wpada do siatki.

3:2 – Piękne podanie Hołoty do Buksy, a ten nie myli się w sytuacji sam na sam!

Pogoń Szczecin: 1. Załuska – 24. Niepsuj, 21. Rudol, 25. Dvali, 77. Nunes – 11. Delev, 6. Murawski, 20. Hołota, 14. Drygas (51′ Piotrowski), 9. Frączczak – 13. Duncan (46′ Buksa)

Rezerwowi: 26. Bursztyn, 2. Rapa, 4. Piotrowski, 15. Matynia, 18. Buksa, 29. Listkowski, 55. Kowalczyk

Arka Gdynia: 1. Steibors – 33. Zbozień, 29. Marcjanik, 28. Helstrup, 17. Marciniak – 2. Socha (71′ Siemaszko), 21. Kakoko (46′ Sołdecki), 90. Bogdanov, 23. Warcholak (53′ Piesio), 10. Szwoch – 9. Jurado

Rezerwowi: 30. Więckowicz, 4. Sołdecki, 11. Siemaszko, 13. Piesio, 14. Nalepa, 18. Janus, 31. Łoś

Trenerzy: Kosta Runjaic i Leszek Ojrzyński

Sędzia: Mariusz Złotek

Żółte kartki: Drygas, Hołota – Helstrup, Socha, Marciniak, Piesio