Home / Newsy / Moskal pracuje nad Ciftcim
Moskal pracuje nad Ciftcim

Moskal pracuje nad Ciftcim

Nadir Ciftci to na razie spore rozczarowanie. Szczególnie, że z jego przyjściem wiązano w Szczecinie bardzo duże nadzieje. Turek miał być lekiem na problemy Pogoni ze zdobywaniem bramek, tymczasem jego licznik wciąż wskazuje okrągłe zero, a sam zawodnik wylądował na ławce rezerwowych.

Do tej pory 25-latek zagrał w czterech spotkaniach. Najpierw wszedł na boisko w drugiej połowie wyjazdowego spotkania z Cracovią i przez 20 minut zrobił całkiem niezłe wrażenie. Można powiedzieć, że dodatkowo zaostrzył apetyty. Dostał od Moskala abonament na granie w pierwszym składzie w trzech następnych meczach, ale tylko zawodził. W starciu z Wisłą Płock został zmieniony już po trzech kwadransach. Ciftci nie imponował ani w ataku, ani na pozycji rozgrywającego, do której zresztą nie jest stworzony. I w Lublinie nie podniósł się z ławki.

– Każdy wiązał z nim jakieś nadzieje – mówi Moskal. – Nie do końca wiedzieliśmy w jakiej jest dyspozycji i co wcześniej robił. Oczekiwania były duże, on też miał pewnie takie. Chce pomóc drużynie i grać, ale na razie musimy odbudować jego dyspozycję. Ja wierzę, że on ma umiejętności i je w końcu pokaże. Na razie nie wyglądało to najlepiej, stąd w ostatnim spotkaniu nie zagrał ani minuty. Ale było to przede wszystkim spowodowane sytuacją na boisku. Graliśmy w dziesięciu po czerwonej kartce Jarosława Fojuta i na boisku potrzebowaliśmy ludzi, którzy będą biegać.

A Ciftci to piłkarz, który na szybkości raczej nie bazuje. Jest silny, potrafi się zastawiać. Być może spotkanie z Jagiellonią Białystok, która zagra otwarty futbol będzie dla niego idealną okazją do przełamania, ponieważ Pogoń raczej nie będzie zmuszona do grania z kontrataku, gdzie potrzebni są przede wszystkim szybcy i dynamiczni piłkarze.

 

Love For The Game Before Training ⚽️✌🏼#next @listeeek @sebakowal

Post udostępniony przez Nadir Ciftci (@nadirciftciofficial)

2 komentarze

  1. “Nie do końca wiedzieliśmy w jakiej jest dyspozycji i co wcześniej robił. ” Dlatego wrzuciliśmy go do pierwszej jedenastki aby się ograł…

    (1)
  2. Gdy przychodził ten cały Cifci do Pogoni to miałem nadzieję, że bedzie drugim Robakiem. Jednak po tym co zobaczyłem w dotychczasowych meczach stwierdzam, że Robakowi to on może, co najwyżej, czyścić buty i nosić torbę na trening. Głupi byłem bo myślałem, że Stolarczyk nam sciągnie dobrego napastnika. Prawda jest taka, że Maciej nie potrafi wywiązać się z żadnej powierzonej funkcji.

    (4)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama