Home / Newsy / Michał Żyro piłkarzem Pogoni!
Michał Żyro piłkarzem Pogoni!

Michał Żyro piłkarzem Pogoni!

Michał Żyro został dziś wypożyczony do Pogoni Szczecin. 25-letni pomocnik, mogący grać również w ataku, trafia do naszego klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z angielskiego Wolverhampton Wanderers FC.

Żyro to urodzony w Warszawie wychowanek KS Piaseczno. Mierzący 189 centymetrów skrzydłowy wychowywał się w Akademii Legii Warszawa, z której przebił się do pierwszej drużyny. Przez 6,5 roku gry przy Łazienkowskiej 3 wywalczył 3 tytuły Mistrza Polski oraz zdobył z Legią 5 Pucharów Polski. W polskiej ekstraklasie rozegrał 96 meczów i zdobył 13 bramek. W grudniu 2015 roku przeniósł się do angielskiego Wolverhampton Wanderers FC, grającego w Championship. W tym klubie występował – z przerwą na półroczne wypożyczenie do Charlton Athletic FC przez 2,5 roku. Ostatnie 6 miesięcy spędził w grającym w League One Charltonie, w którym w 14 spotkaniach zdobył 3 bramki. Jego kontrakt z Wolverhampton Wanderers FC wygaśnie w czerwcu 2019 roku.

25-latek to 4-krotny reprezentant Polski. Jest też wielokrotnym reprezentantem kadr młodzieżowych i juniorskich. W barwach Legii Warszawa rozegrał ponad 40 spotkań eliminacji Ligi Mistrzów oraz eliminacji, fazy grupowej i pucharowej Ligi Europa.

– Cieszymy się, że w ostatnim dniu okienka udało nam się wypożyczyć Michała do Pogoni – mówi prezes Pogoni Jarosław Mroczek. – Wierzymy, że przyjście tego zawodnika da nam dużo jakości w ofensywie.

Piłkarz rozpocznie treningi z Pogonią w przyszłym tygodniu. Witamy w Szczecinie!

źródło: Pogoń Szczecin SA

Michał Żyro piłkarzem Pogoni!
5 (100%) 3 votes

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama