Home / Newsy / Maciej Skorża po meczu Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Maciej Skorża po meczu Pogoń Szczecin – Wisła Kraków

Maciej Skorża po meczu Pogoń Szczecin – Wisła Kraków

Przeczytaj, co powiedział trener Pogoni, Maciej Skorża na konferencji prasowej po swoim debiutanckim meczu.

– Na pewno jesteśmy w kiepskich nastrojach. Wynik daleki tego od tego co oczekiwaliśmy i co chcieliśmy dać kibicom. Dodatkowo martwi mnie to, że pierwszy fragment meczu był dość przeciętny, by nie powiedzieć slaby. Dwie stracone bramki, zły obraz gry, zeszło z nas powietrze, ale na szczęście ten rzut karny dał trochę zapału do dalszej walki. W drugiej połowie myślę, że stworzyliśmy kilka sytuacji. Była ona znacznie lepsza w naszym wykonaniu od pierwszej. Zdominowaliśmy Wisłę, graliśmy tak, jak powinniśmy od początku, natomiast zabrakło więcej tych klarownych sytuacji. Jak na razie nie ma skuteczności na najwyższym poziomie. Miło, że ze zawodnicy z pełną determinacja walczyli na najwyższym poziomie, jednak nie udało się osiągnąć celu. Mam mieszane uczucia, gdyż ten pierwszy fragment daje mi dużo do myślenia, wciąż się poznajemy, wciąż poznaję zawodników, wciąż brakuje mi wiedzy na temat piłkarzy, gdyż jakbym teraz miał ustalać skład i taktykę na to spotkanie jeszcze raz, to zrobiłbym inaczej. Potrzebujemy jeszcze czasu, dlatego muszę szybko wyciągnąć wnioski, gdyż te stracone dzisiaj punkty trzeba jak najszybciej odrobić.

– Zabrakło nam dziś nie tyle jakości, co zawodników typowo ofensywnych. Nie wykorzystałem wszystkich zmian, gdyż na ławce mieliśmy samych typowych obrońców, postanowiłem więc zostawić na boisku tę grupę piłkarzy, co była. Dodatkowo plany nam pokrzyżował uraz Marcina Listkowskiego. To silny chłopak, jak już schodzi, to znaczy, że jest to poważna sprawa. Mam nadzieję, że  wszystko jest w porządku, bo jest to bolesny uraz. Teraz czekam na raport medyczny w tej sprawie i wtedy będzie wiadomo, jak długa jest ta absencja.

– Nie ukrywam, że pewniej będziemy się czuli jak wróci Adam Frączczak. Jego powrót będzie to coś, co da nam nie tylko jakość na boisku, ale też wzmocnienie mentalne, wiec na pewno czekamy na to z utęsknieniem. Mamy nadzieje, że na mecz z Jagą wróci. Na mecz z Piastem będzie w kadrze prawdopodobnie tylko Zwolińśki. Adam jest jeszcze po zabiegu czerwcowym, tak więc nie jest możliwe, by wykurował się w tydzień.

Jeden komentarz

  1. pewnie po meczu z Piastem mit świetnego trenera jak się mówiło o Skorży pryśnie, bo przecież niczym się nie różni od poprzedników. Te same błędy- wszyscy kibice wiedzą że Rudol, Zwoliński się nie nadają do podstawy , a nawet do ekstraklasy, Fojut bez formy od bardzo dawna, Listkowski wieczny talent ale chyba do łapania kartek tylko. 3 defensywnych pomocników, jedyny rozgrywający (Kort ) na skrzydle. Brak trzeciej zmiany, bramkarz niczym się nie odróżniający od Słowika, oprócz wieku oczywiście. Wszyscy to widzą, oprócz trenera, prezesa i tzw. dyrektora sportowego. Czekanie na zbawienie w postaci Frączczaka to kpina – Skorża nie widział jego ostatnich meczów? Prezes Mroczek już parę lat prowadzi ten klub , a jego ego, zadufanie i obrażanie kibiców rośnie z każdym rokiem. Jedyna nadzieja , że po przebudowie stadionu znajdzie się chętny na odkupienie jego udziałów, inaczej żadnej nadziei.

    (1)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama