Home / Newsy / Maciej Skorża: “Nasze poczucie wartości poszybowało w górę”
Maciej Skorża: “Nasze poczucie wartości poszybowało w górę”

Maciej Skorża: “Nasze poczucie wartości poszybowało w górę”

Konferencja przed meczem z Lechią Gdańsk.

Maciej Skorża: Jesteśmy dwa dni po bardzo udanym występie z Lechem Poznań. Po dobrym spotkaniu, z wyjątkowo silnym rywalem jak na krajowe warunki. Dlatego na pewno nasze poczucie wartości poszybowało w górę. Ważne, żeby nie poprzestać na jednym meczu. To ma być droga, którą teraz będziemy podążać i obyśmy z niej już nie zeszli. To dla mnie ważne, żeby w każdym spotkaniu tak świetnie się prezentować. Nie tylko taktycznie, ale także mentalnie. To ma być drużyna, którą kibice będą chcieli oglądać. Mam nadzieję, że stadion się zapełni.

Sytuacja kadrowa jest w miarę dobra, ale mam kilka znaków zapytania. Proszę mnie nie pytać o personalia, ale czterech piłkarzy z pierwszej “11” z meczu z Lechem Poznań nie trenuje. Mam nadzieję, że będzie okej. Powoli do zdrowia wraca Łukasz Zwoliński. Na Lechię pewnie nie zdąży, ale jest szansa, że wróci na Arkę Gdynia.

Co na temat rywala? Lechia jest złożona z dobrych, doświadczonych piłkarzy. Z kilkoma miałem przyjemność pracować w różnych klubach. Wiem, że czeka nas kolejne trudne wyzwanie. Takie, jak w meczu z Lechem. Ale po takim spotkaniu trzeba się skupić przede wszystkim na tym, żeby utrzymać atmosferę i styl gry. Żeby drużyna wyglądała tak samo, jak w środę. Wtedy to czy zagra Marco Paixao, czy inny piłkarz nie będzie miało aż takiego znaczenia. To my będziemy dyktować warunki gry.

Adam Frączczak: Wracając do meczu z Lechem Poznań, to takie zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Chciałbym, żeby taka gra, jaką pokazaliśmy, to była nasza wizytówka. I myślę, że wszyscy będziemy działać w tym kierunku, żeby tak właśnie było. Ale trzeba już o tym zapomnieć, bo przed nami kolejny mecz z bardzo ciężkim rywalem, który przyjedzie podrażniony po porażce w Pucharze Polski i słabym starcie w Ekstraklasie. Musimy być gotowi na trudną przeprawę. Podobną do tej środowej. Przy takim zaangażowaniu, przy takiej walce i przy takim wsparciu spokojnie jesteśmy w stanie powtórzyć grę ze środy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama