Home / Newsy / Łukasz Załuska piłkarzem Pogoni Szczecin
Łukasz Załuska piłkarzem Pogoni Szczecin

Łukasz Załuska piłkarzem Pogoni Szczecin

Łukasz Załuska piłkarzem Pogoni Szczecin. Golkiper podpisał z Klubem 2-letni kontrakt.

Bramkarz przyszedł na świat 16 czerwca 1982 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Przygodę z piłką rozpoczynał w rodzimej miejscowości, gdzie był zawodnikiem Ruchu. Jako 16-latek trafił do MSP Szamotuły – kuźni bramkarskich talentów. Debiut w ekstraklasie przyszedł w barwach Stomilu Olsztyn w wieku 19 lat. Był to sezon 2001/2002.

Od tamtej pory Załuska bronił w polskiej elicie, na jej zapleczu, ale też m.in. na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Szkocji. W polskiej ekstraklasie rozegrał dotąd 44 mecze, ale tylko dlatego, że w latach 2007-2016 grał poza ojczyzną. Do Polski wrócił przed rokiem, gdy zakotwiczył w Wiśle Kraków. W zakończonym już sezonie wystąpił w 32 meczach (Lotto Ekstraklasa i Puchar Polski), był pierwszym bramkarzem „Białej Gwiazdy”.

35-latek wystąpił w jednym meczu reprezentacji Polski. Było to towarzyskie spotkanie z RPA w 2009 roku, które biało-czerwoni przegrali 0:1.

Przez najbliższe dni piłkarz przebywać będzie na urlopie. Najpóźniej 1 lipca dołączy do Pogoni. Nie jest jednak wykluczone, że stanie się to już wcześniej, a więc od początku przygotowań do nowego sezonu. Te w Pogoni zaplanowane są na 19 czerwca.

– To doświadczony zawodnik, który poznał smak gry w Szkocji, był także w Bundeslidze, ocierał się o reprezentację Polski. W ostatnim sezonie pokazał się z dobrej strony grając w Wiśle – mówi dyrektor sportowy Portowców Maciej Stolarczyk.

źródło: Pogoń Szczecin SA

3 komentarze

  1. Tutaj się nic nie dowiecie bo to jest portal widmo

    (1)
  2. Żyje ktoś właścicieli tej stronki też chciał bym wiedzieć czy to prawda? Z robakiem

    (1)
  3. Siemka to prawda że pogoń chce wykupić robaka z Lecha?

    (3)
Do góry

Reklama