Home / Newsy / Łukasz Budziłek piłkarzem Pogoni Szczecin!
Łukasz Budziłek piłkarzem Pogoni Szczecin!

Łukasz Budziłek piłkarzem Pogoni Szczecin!

26-letni Łukasz Budziłek został zawodnikiem Pogoni Szczecin. Urodzony w Bełchatowie bramkarz podpisał z klubem 3,5-letnią umowę. W najbliższą sobotę rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. 

Nowy golkiper Pogoni Szczecin przyszedł na świat 19 marca 1991 roku. Mierzy 186 cm oraz waży 80 kilogramów. Jest wychowankiem klubu z rodzinnego miasta – GKS-u Bełchatów, w którym przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, a następnie, w wieku 19 lat, zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Był też zawodnikiem GKS-u Katowice, Legii Warszawa oraz Lechii Gdańsk. Z Lechii był w ostatnim czasie dwukrotnie wypożyczany: do Chojniczanki Chojnice oraz do Wigier Suwałki. Kilka dni temu rozwiązał kontrakt z gdańszczanami i stał się wolnym zawodnikiem.

W dotychczasowej karierze 26-latek rozegrał ponad sto meczów w seniorskiej piłce na poziomie centralnym. Złożyło się na to 12 ekstraklasowych występów (3 w Bełchatowie i 9 w Lechii). Zdecydowanie więcej ogrania nabył w I lidze, zaliczając tam 81 spotkań w barwach 4 klubów. Bronił również w 8 meczach Pucharu Polski.

Bramkarz przeszedł już testy medyczne. Umowa z Pogonią wiąże go na najbliższe trzy i pół roku. W naszym klubie będzie występował w bluzie bramkarskiej z numerem 53.

źródło i foto: Pogoń Szczecin SA

Łukasz Budziłek piłkarzem Pogoni Szczecin!
Oceń

Jeden komentarz

  1. Super wzmocnienie Panie Prezesie. Mam nadzieje, ze charakterologicznie bedzie pasowal do szatni ale znajac Wasz profesjonalizm to zostalo sprawdzone. Jeszcze tylko drugie super wzmocnienie, niejaki Buksa i spokojnie sie utrzymamy w ekstraklasie! ( prosze czytac ze zrozumieniem)

    (1)
Do góry

Reklama