Home / Newsy / Kosta Runjaic przed meczem z Miedzią
Kosta Runjaic przed meczem z Miedzią

Kosta Runjaic przed meczem z Miedzią

Trener Kosta Runjaic na konferencji przed meczem z Miedzią Legnica.

Kosta Runjaic: Najpierw chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Bardzo się cieszę, że po tym jak byłem nie w pełni sprawny mogę tutaj dzisiaj być i odpowiadać na pytania.

Ocena ostatniego etapu przygotowań:

Generalnie jestem zadowolony z całych przygotowań. Cały ten etap można przygotować na trzy fazy: pierwsze dni w Szczecinie, wyjazd do Wronek i teraz ta ostatnia, czyli mikrocykl przed meczem z Miedzią. Oczywiście te przygotowania letnie jeszcze się nie kończą. One toczą się dalej i te pierwsze 6-8 meczów trzeba traktować jako zaliczane do okresu przygotowawczego. Po pierwszych meczach zobaczymy w jakiej formie jest drużyna, ale generalnie jestem zadowolony z tych 4 tygodni pracy.

O sytuacji kadrowej:

Oprócz Benyaminy wszyscy gracze są do mojej dyspozycji. Spas Delev najprawdopodobniej nie zagra w Legnicy, ale jest to drobna kontuzja. Myślę, że ważnym jest, żebyśmy w pierwszym meczu wyszli zdrowymi piłkarzami.

O ruchach kadrowych:

Mamy parę strat w drużynie. Już zanim ta sytuacja miała miejsca, myśleliśmy o wielu scenariuszach, które ewentualnie mogłyby się stać. W związku z czym opracowaliśmy pewne kryteria według których chcemy szukać piłkarzy do drużyny. Są to m.in. wiek, pozycja i potencjał jaki wniesie. Braliśmy też pod uwagę to, czy dany transfer jest w stanie dojść do skutku. Jestem zadowolony z tego co mamy, biorąc pod uwagę jakie są możliwości klubu. Wszyscy sprowadzeni zawodnicy spełniają nasze oczekiwania. Widzieliśmy już po pierwszych dniach, że nie było problemów z integracją nowych zawodników. Aktualnie nie szukamy nowych piłkarzy. Może życzyłbym sobie tego, czy innego piłkarza w drużynie, natomiast oczywiście to są nasze rozmowy wewnętrzne w klubie. Wiadomo, że chłopcy muszą przyzwyczaić się do tej współpracy, żebyśmy osiągnęli ten poziom na jaki nas stać.

Pogoń jest szczególnym klubem, bardzo sympatycznym. Ten klub musi znaleźć swoje własne DNA. Zarówno gracze, działacze, jak i kibice bardzo się z tym klubem identyfikują. My jako drużyna, jako szyld tego klubu, musimy zadbać o ten balans, bo naszym celem jest także wychowywanie młodych zawodników. Wiecie, że mamy bardzo dobrą Akademię, co jest bardzo dobrym fundamentem do pracy. Dlatego też moim zadaniem jest wspieranie tych młodych graczy.

O Miedzi:

Nie mieliśmy problemów z analizą Miedzi, jesteśmy przygotowani. Jest to zadanie bardzo wymagające. Nie będzie to dla nas łatwy mecz. Wraz z drużyną otwieramy sezon. Miedź to dobra drużyna, z wieloma dobrymi piłkarzami i odpowiednim doświadczeniem. Wiemy, że beniaminkowie podchodzą do rozgrywek z dużym zapałem. W zeszłym roku mieliśmy tego dobry przykład w postaci Sandecji. Myślę jednak, że od wiosny my graliśmy dobrze, odnosiliśmy sukcesy i jest to ważne, że mamy stabilną drużynę.

O kapitanie:

Adam Frączczak pozostanie kapitanem Pogoni Szczecin. Nie tylko sprawdza się w roli piłkarza, ale jest także ważnym łącznikiem w szatni. Drugim kapitanem będzie Kamil Drygas, gdyż jest to również zawodnik, który odgrywa ważną rolę w drużynie. Inni gracze tacy jak Fojut, Załuska, czy Nunes są przykładami liderów tej drużyny.

O szansach na podium:

Generalnie nie zaprzątam sobie tym głowy. Myślę, że mamy za sobą bardzo pouczający sezon. Nie wiem, ale wydaje mi się, że euforia na początku ubiegłego sezonu też była znaczna. Każdy pamięta jak było, mimo tego, że koniec sezonu był dla nas szczęśliwy. Natomiast jak było wcześniej wszyscy doskonale wiemy. Ostatecznie to co drużyna wykonała było ponad to, czego oczekiwali kibice. Chodzi o sytuację, którą zastałem po przyjściu do klubu. Cały czas byliśmy skoncentrowani na grze i pracy, zarówno drużyna, jak i wszyscy pracownicy klubu. Najważniejsze jest żebyśmy byli coraz lepsi. Są też cele przejściowe jak ustabilizowanie formy młodych zawodników, również to żeby doświadczeni gracze się rozwijali. To będzie długi i trudny sezon. A te drużyny, które na koniec staną na podium będzie oznaczać, że wykonały dobrą robotę. Myślę, że najlepsze co możemy zrobić, to skupić się na nas. Nie patrzeć, nie oglądać się na innych i wycisnąć z tego co mamy jak najwięcej.

O powrocie do gry Benyaminy:

Chwilowo sytuacja wygląda tak, że jego stan jest stabilny, ale niezbyt dobry. W ostatnim meczu zderzył się z graczem drużyny przeciwnej. I ma problem z kością czaszki. Nie widzi także dobrze na jedno oko. Musimy poczekać jak to będzie wyglądało, ze względu na ten problem z okiem. Odwiedził go dziś Darek Adamczuk.

O stanie Deleva:

Mam nadzieję, że do meczu z Piastem Spas będzie gotowy.

O problemach z wyjściowym składem w związku z powyższymi kontuzjami:

Nastrój w drużynie jest dobry. Zawsze występuje element konkurencji. Dla innych graczy może to oznaczać szansę zaprezentowania się w drużynie. Do meczu mamy jeszcze kilka dni. Dlatego nie jestem za bardzo za tym, żeby snuć wizję kto i gdzie zagra, natomiast jest oczywistym, że Spas jest świetnym graczem. Nasza kadra generalnie nie jest bardzo liczna, ale jesteśmy przygotowani.

O pozycji bramkarza:

O tym przekonamy się w piątek.

O Duncanie:

Morten niestety nie mógł uczestniczyć w sporej części przygotowań. W związku z tym ma deficyty kondycyjne i musi to nadrobić. Natomiast rozmawiałem z nim i wie, że musi rywalizować z Benedyczakiem, Buksą i Benyaminą.

Trener na koniec podziękował lekarzowi Bartoszowi Paprocie i fizjoterapeutce, a także całej ekipie Domu Lekarskiego za pomoc w rehabilitacji po kontuzji.

Kosta Runjaic przed meczem z Miedzią
4.3 (86.67%) 12 votes

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama