Home / Newsy / Kosta Runjaic: “Pierwsza połowa dla Lecha, za drugą nie mamy się czego wstydzić”
Kosta Runjaic: “Pierwsza połowa dla Lecha, za drugą nie mamy się czego wstydzić”

Kosta Runjaic: “Pierwsza połowa dla Lecha, za drugą nie mamy się czego wstydzić”

Trenerzy po meczu.

Kosta Runjaic: Gratulacje dla Lecha Poznań. Mieliśmy swój plan na ten mecz, byliśmy przygotowani na silnego przeciwnika, dlatego oczekiwaliśmy trudnego meczu, w którym zadecydują niuanse. I jak mówię właśnie o tych o niuansach, to pierwsza połowa była zdecydowanie dla Lecha Poznań.

Nasza drużyna grała nieprzekonywująco, popełniała proste błędy przy posiadaniu piłki. I w jednej z tych sytuacji Lech pokazał swoją jakość. Muszę jeszcze przeanalizować, czy można było się jakoś obronić.

Za drugą połowę natomiast nie musimy się wstydzić. Staraliśmy się wyrównać. Graliśmy z sercem, pasją, odważnie. Tak, jak chciałbym, żebyśmy grali. Zabrakło nam do szczęścia bramki, a jeśli gra się przeciwko czołowej drużynie, to jedna akcja może zamknąć mecz i tak właśnie było w tym spotkaniu. To nie jest miłe uczucie przegrywać, ale można z takiej porażki wyciągnąć wnioski.

Mogę jednak zapewnić, że moi chłopcy wiedzą, o co chodzi i będą grali tylko lepiej. A Lechowi życzę sukcesów w walce o mistrzostwo. To najsilniejszy rywal, z jakim spotkałem się do tej pory w Pogoni.

Dawid Błanik poza “18”? To moja decyzja. Mam szeroką kadrę i nie dla wszystkich wystarczy miejsca. To nie znaczy, że na przykład nie zagra w kolejnym meczu od pierwszej minuty. Ważne jest to, żeby każdy komu zaufam, odwdzięczył się zaangażowaniem na boisku. Mimo porażki, dzisiaj z tego elementu jestem z tego zadowolony.

Nenad Bjelica: Zasłużone zwycięstwo. Pierwsza połowa była lepsza od drugiej. W pierwszej udowodniliśmy, że mamy dobrą drużynę, w drugiej pokazaliśmy, że nadal jest nad czym pracować, jeśli chcemy walczyć o mistrza Polski. Dobre mecze zagrali Darko Jevtić, Nikola Vujadinović czy krytykowany ostatnio Jasmin Burić. Na dobrym poziomie pokazali się też Trałka i Majewski. Było więcej pozytywów niż negatywów. Na pewno w drugiej połowie nie mieliśmy wszystkiego pod kontrolą.

 

Kosta Runjaic: “Pierwsza połowa dla Lecha, za drugą nie mamy się czego wstydzić”
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama