Home / Newsy / Kosta Runjaic: “Optymizm, ale nie euforia. Mamy ambitne plany jak na ostatnią drużynę w tabeli”
Kosta Runjaic: “Optymizm, ale nie euforia. Mamy ambitne plany jak na ostatnią drużynę w tabeli”

Kosta Runjaic: “Optymizm, ale nie euforia. Mamy ambitne plany jak na ostatnią drużynę w tabeli”

– Zrealizowałem swój plan, choć wiadomo, że trener nigdy nie będzie w pełni zadowolony – mówi szkoleniowiec Portowców Kosta Runjaic.

Za granatowo-bordowymi miesiąc przygotowań do rundy wiosennej.

– Były długie i intensywne – nie ma wątpliwości Niemiec. – Chodzi tutaj nie tylko o przygotowanie fizyczne, ale i duchowe. Okres miał trzy fazy. Najpierw treningi w  Szczecinie, potem obóz w Turcji i na koniec znowu zajęcia w domu. Jestem zadowolony, bo mogłem zrealizować swój program, ale oczywiście trener nigdy nie będzie w pełni usatysfakcjonowany. Ważne jest to, że klub zapewnił nam świetne warunki i mieliśmy wszystko, czego potrzebowaliśmy. W sobotę musimy pokazać to, co wypracowaliśmy.

Z Sandecją na pewno nie zagra Marcin Listkowski, który pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek. Pod znakiem zapytania stoją też występy “Duncana” Rasmussena oraz Adama Buksy ( są po drobnych urazach).

– Buksa dopiero teraz wrócił do treningów, Rasmussen też miał problemy zdrowotne – mówi trener. – Na razie nie podjąłem żadnych decyzji dotyczących składu. Ważne, że wszyscy piłkarze przepracowali okres przygotowawczy i nie mieli poważnych kontuzji. Przyznam, że nie będzie łatwo dokonać wyboru.

Kibice zastanawiają się, w jakim ustawieniu Pogoń wyjdzie na Sandecję.

– Taktykę się przecenia – uśmiecha się trener. – Chodzi o to, żeby mieć pomysł na grę. Język ciała, nastawienie drużyny, koncentracja i maksymalne wykorzystanie każdej minuty mogą się złożyć na pewien rodzaj taktyki. My przede wszystkim chcemy grać ofensywnie, agresywnie i zdominować rywala. To ambitne cele jak na drużynę z ostatniego miejsca w ligowej tabeli, ale nie mamy innego wyboru. Musimy strzelać bramki i zdobywać punkty.

Kadra jest wyrównana. Runjaic ma do dyspozycji ponad 20 zawodników gotowych z miejsca wskoczyć do podstawowej jedenastki. Na wielu pozycjach szykuje się ciekawa rywalizacja (bramka, boki obrony, środek pomocy, atak).

– Dzisiaj jest inna sytuacja niż jesienią. Na obozie mogłem poznać zawodników o wiele bliżej. Myślę, że nasza kadra jest lepiej przygotowana niż wcześniej. Również młodzi piłkarze dobrze się rozwinęli – ocenia Niemiec. – W przypadku poszczególnych pozycji mamy konkurencję i rywalizację. Będziemy chcieli to wykorzystać i  podtrzymywać napięcie podczas treningów. W sparingach dużo zmienialiśmy, każdy mógł się pokazać i w przyszłości też w taki sposób będę podejmował decyzje. Cały czas musi być rywalizacja, dzięki czemu mamy fajne współzawodnictwo. Jesteśmy optymistami, ale nie popadamy w euforię. Potrafimy realnie ocenić naszą sytuację.

 

Kosta Runjaic: “Optymizm, ale nie euforia. Mamy ambitne plany jak na ostatnią drużynę w tabeli”
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama