Home / Newsy / Kosta Runjaic: “Oczekuję na boisku odpowiedniej koncentracji, poczucia własnej wartości i przejmowania odpowiedzialności za grę.”
Kosta Runjaic: “Oczekuję na boisku odpowiedniej koncentracji, poczucia własnej wartości i przejmowania odpowiedzialności za grę.”

Kosta Runjaic: “Oczekuję na boisku odpowiedniej koncentracji, poczucia własnej wartości i przejmowania odpowiedzialności za grę.”

Trener Kosta Runjaic na konferencji prasowej przed meczem ze Śląskiem Wrocław.

Kosta Runjaic: Mamy jeszcze dwa dni, aby podjąć decyzję co do tego kto zagra, kto nie. Od wczoraj jesteśmy w komplecie, bo niektórzy wracali z meczów reprezentacji. Bardzo mocno koncentrujemy się na tych treningach teraz. Wiedzą Państwo jak wygląda sytuacja, że Fojut nie będzie mógł już zagrać w tym sezonie. Jego kuracja przebiega pomyślnie, a on sam jest pozytywnie nastawiony. Wie, że nie będzie nas mógł wspierać już w tym sezoniem, ale taki to jest zawód. Wiemy też jak wygląda sytuacja z kartkami, a jeśli chodzi o innych zawodników, to wielce prawdopodobne, że będą grali Hołota, czy Rudol, który dobrze zagrał w meczu z Wisłą Płock. Frączczak i Buksa uczestniczą w treningach i nie ma przeciwskazań, żeby zagrali w poniedziałek. Dobrze wyglądają podczas treningów, ale nie wiadomo czy zagrają ze Śląskiem. Musimy pokazać lepszą piłkę niż tę, którą prezentowaliśmy. Dobrze wykorzystaliśmy czas, który za nami.

Zawodnicy w zeszły weekend mieli 3 dni wolnego i myślę, że dobrze im to zrobiło. To był ostatni taki możliwy czas, żeby dostali więcej wolnego czasu. Następne tygodnie będą bardzo intensywne. Jeśli chodzi o pracę na boisku, to przez m.in. pogodę nie mogliśmy pracować optymalnie, ale prawie wszystkie zespoły w Polsce mają ten problem. Jestem zadowolony z tej przerwy.

Nie możemy zapominać o bardzo dobrym meczu z Brunszwikiem. Zawodnicy mogli się pozytywnie pokazać w tym spotkaniu. Mogliśmy dać kilka minut młodym zawodnikom, więc cały czas pracujemy i idziemy do przodu.

Generalnie będziemy się mocno koncentrowali na naszej pracy, a nie na przeciwniku. Musimy się poprawić w stosunku do poprzednich meczów. Nasza praca w defensywie nie była dobra. Nie udało nam się utrzymać pewnego rytmu podczas całego meczu, były proste błędy, natomiast na koniec udało nam się zdobyć na wyjeździe trzy punkty. Wiemy, że po raz drugi nie możemy sobie pozwolić na podobne błędy i zespół o tym wie. Dla nas najistotniejsze jest, żeby w poniedziałek ustabilizować własną grę. Nie będziemy specjalnie przyglądać się temu jak gra przeciwnik. Patrząc na statystyki Śląsk to dobry zespół, są wyżej w tabeli. Musimy wyostrzyć koncentracje od początku meczu i narzucić przeciwnikowi własny styl gry. Przeszłość pokazała, że w Ekstraklasie każdy może pokonać każdego bez względu na miejsce rozgrywania spotkania. Od moich zawodników oczekuje na boisku odpowiedniej koncentracji, poczucia własnej wartości i przejmowania odpowiedzialności za grę.

 

Kosta Runjaic: “Oczekuję na boisku odpowiedniej koncentracji, poczucia własnej wartości i przejmowania odpowiedzialności za grę.”
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama