Home / Newsy / Kolejny remis po bezbarwnym meczu
Kolejny remis po bezbarwnym meczu

Już przed spotkaniem źle się wszystko dla Pogoni układało. Na rozgrzewce kontuzji dostał Michał Żyro i w jego miejsce w ostatniej chwili wskoczył Benedyczak. Po kilku minutach mogło się jednak wydawać, że nie jest tak źle – w trzeciej minucie na prowadzenie wyprowadził Pogoń Radosław Majewski. Później niestety mecz zdecydowanie stracił na atrakcyjności. W drugiej połowie Korona przejęła inicjatywę i udokumentowała to bramką Diawa po rzucie rożnym.

O kolejne punkty będzie bardzo ciężko, ponieważ w piątek gościmy u siebie Wisłę Kraków.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 1:1 (1:0)

Najważniejsze wydarzenia:

90+3′ Nic już się więcej nie wydarzy. Pogoń remisuje z Koroną 1:1.

90′ Sędzia dolicza 3 minuty.

84′ To co się dzieje z naszymi zawodnikami jest nie do opisania. Stec z autu podaje do piłkarza Korony, długie podanie do Soriano, Dvali źle oblicza lot piłki, ale w sytuacji sam na sam całe szczęście okazał się Załuska.

82′ Ostatnia zmiana w Pogoni. Wchodzi Rudol, zastępuje Guarrotxene.

76′ Druga zmiana w Pogoni. Wchodzi Kuzulj, schodzi Kamil Drygas.

76′ Żółta kartka dla Żubrowskiego.

67′ Ależ akcja Pogoni! Nunes z prawej strony boiska podał w pole karne, tam najlepiej znalazł się Drygas, ale w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem gości. Dobitkę Walukiewicza również broni Harmol.

64′ Bramka dla Korony. Diaw strzela z głowy.

62′ Bardzo szybko wykorzystuje wszystkie zmiany Lettieri. Ostatnia zmiana w drużynie gości. Wchodzi Cebula, schodzi Możdżeń.

61′ Szybka akcja prawą stroną Korony zakończona strzałem Rymaniaka. Załuska paruje na rzut rożny.

58′ Świetnie urwał się Guarrotxena i ruszył w stronę bramki Korony, ale faulował go Malarczyk i sędzia Lasyk pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

57′ Strata Steca w środku boiska, Korona wyprowadziła groźną kontrę, ale strzał Rymaniaka zablokowany.

55′ Dobra indywidualna akcja Arveladze, przebiegł sam kilkanaście metrów, ale został dobrze zepchnięty do boku i ostatecznie piłka wylądowała w rękach Załuski.

46′ Podwójna zmiana w drużynie gości. Wchodzą Malarczyk oraz Arveladze, a na boisku nie zobaczymy już Górskiego i Kovacevica.

46′ Będzie pierwsza zmiana w drużynie Pogoni. Wchodzi Dawid Błanik, a w szatni pozostał Hubert Matynia.

45′ Sędzia Lasyk kończy pierwszą część spotkania.

35′ Bardzo dobrze dziś wygląda Majewski. Dostał piłkę na lewej stronie, podał w pole karne, ale Benedyczak niestety uderza obok słupka.

32′ Bardzo rwany mecz, sędzia często musi używać gwizdka.

25′ Nie jest to jak do tej pory porywający mecz. Kilka razy Pogoń próbowała wyjść z kontrą, ale zabrakło ostatniego podania.

15′ Inicjatywę przejęła Korona. Pogoń dobrze się broni i próbuje wyprowadzać kontrataki.

9′ Wybiła dziewiąta minuta na zegarze, cały stadion stoi i oklaskuje naszego kapitana. Wzruszająca chwila.

3′ ALEŻ ON TO ZROBIŁ!! MAJEWSKI I 1:0 DLA POGONI!!

1′ Zaczynają Portowcy!

Jak padły bramki?

1:0 – Dobre podanie górą do Majewskiego, ten pięknie przyjął piłkę  klatką piersiową i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Po bramce cała drużyna podbiegła do ławki rezerwowej, a strzelec bramki podniósł w górę koszulkę Adama Frączczaka.

1:1 – Zaczęło się od straty Błanika na własnej połowie. Później rzut rożny i po bardzo dobrym dośrodkowaniu Diaw strzela bramkę dla zespołu gości.

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska – 22. David Stec, 25. Lasha Dvali, 40. Sebastian Walukiewicz, 77. Ricardo Nunes – 34. Iker Guarrotxena (82′ Rudol), 28. Tomas Podstawski, 14. Kamil Drygas(76′ Kozulj), 10. Radosław Majewski, 15. Hubert Matynia (46′ Błanik) – 59. Adrian Benedyczak.

Rezerwowi: 53. Łukasz Budziłek, 21. Sebastian Rudol, 33. Mariusz Malec, 17. Zvonimir Kozulj, 55. Sebastian Kowalczyk, 8. Dawid Błanik.

Korona Kielce: 25. Matthias Hamrol – 26. Bartosz Rymaniak (k), 5. Adnan Kovacević (46′ Arveladze), 23. Elhadji Diaw, 19. Ken Kallaste – 11. Michael Gardawski, 14. Jakub Żubrowski, 8. Mateusz Możdżeń (62′ Cebula), 13. Oliver Petrak – 9. Maciej Górski (46′ Malarczyk), 89. Elja Soriano.

Rezerwowi: 88. Paweł Sokół, 4. Piotr Malarczyk, 7. Marcin Cebula, 24. Vato Arveladze, 27. Matej Pućko, 33. Ivan Marquez, 91. Felicio Brown Forbes.

Trenerzy: Kosta Runjaic i Gino Lettieri

Żółte kartki: Malarczyk, Żubrowski

Sędzia: Piotr Lasyk