Home / Newsy / Japończycy rozpoczną treningi z drużyną rezerw
Japończycy rozpoczną treningi z drużyną rezerw

Japończycy rozpoczną treningi z drużyną rezerw

Dwóch przedstawicieli japońskiego klubu Shonan Bellmare będzie przez najbliższy tydzień uczestniczyć w zajęciach treningowych drugiego zespołu Pogoni Szczecin.

Przy Twardowskiego pojawi się szesnastoletni bramkarz Shioki Takayama oraz jego trener Kazushige Watanuki. Ich obecność w Szczecinie jest efektem wieloletniej współpracy, prowadzonej pomiędzy Pogonią Szczecin i klubami z japońskiej ligi. Podczas tygodniowego pobytu zaproszeni goście będą mogli z bliska poznać szczeciński system szkolenia.

– Nie jesteśmy w Japonii klubem anonimowym. W ostatnich sezonach grało u nas kilku Japończyków, którzy wyrobili nam bardzo dobrą opinię  – mówi dyrektor sportowy, Maciej Stolarczyk.

Shioki Takayama urodził się 13 czerwca 2001 roku i jest wychowankiem Shonan Bellmare. Przez ekspertów uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia w Japonii. Od ubiegłego sezonu Takayama otrzymuje regularne powołania do reprezentacji młodzieżowych swojego kraju.

– Bardzo się cieszę, że mogę przyjechać do Polski. Macie wielu znakomitych bramkarzy i bardzo wysoki poziom szkolenia. O Pogoni również słyszałem dużo dobrego od swoich oraz czytałem w japońskich mediach. Jestem klubowi bardzo wdzięczny, że mogę wziąć udział w treningach – mówi japoński bramkarz.

Klub Shonan Bellmare w tym sezonie swoje mecze rozgrywa na zapleczu japońskiej J-League. W 41 spotkaniach zdobył 82 punkty i zapewnił już sobie awans do najwyżej klasy rozgrywkowej. W swojej historii klub odnosił triumfy w krajowym pucharze oraz Asian Cup Winners’ Cup – azjatyckim odpowiedniku Pucharu Zdobywców Pucharów. Wychowankiem klubu z Hiratsuki jest m.in. Hidetoshi Nakata, który siedem sezonów spędził w klubach włoskiej Serie A i trzykrotnie reprezentował narodowe barwy na mistrzostwach Świata.

 

źródło: Akademia Pogoni Szczecin

Japończycy rozpoczną treningi z drużyną rezerw
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama