Home / Newsy / Jakub Piotrowski przedłużył kontrakt z Pogonią!
Jakub Piotrowski przedłużył kontrakt z Pogonią!

Jakub Piotrowski przedłużył kontrakt z Pogonią!

20-letni pomocnik Jakub Piotrowski podpisał nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Umowa wiąże zawodnika z naszym klubem na kolejne trzy lata.

Pomocnik jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Grał również we Wdzie Świecie, skąd trafił do Szczecina. Poprzez zespoły juniorów i rezerw przebijał się do pierwszej drużyny. W Lotto Ekstraklasie Piotrowski zadebiutował niecałe 2 lata temu – 8 listopada 2015 roku wystąpił w Warszawie w spotkaniu z Legią. Do tej pory rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 9 spotkań. Ma również 4 występy w Pucharze Polski.

W granatowo-bordowych barwach pomocnik wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów. Jest też reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej. Wiosną minionego sezonu przebywał na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn. W tym czasie rozegrał 13 spotkań w I lidze, jedno w Pucharze Polski i zbierał głównie pochlebne recenzje.
– Zimą rozpoczął się już mój czwarty rok w Pogoni – opowiada Jakub Piotrowski. – Na pewno jest tu możliwość rozwoju dla młodych piłkarzy, a gdy trafiałem do Szczecina, miałem 17 lat. Chcę grać jak najwięcej, pokazać się kibicom. Póki co skupiam się tylko na tym, by udowodnić sobie i wszystkim, że potrafię grać na dobrym poziomie.

– Od początku chcieliśmy, by Kuba został nami i związał się dłuższą umową, ponieważ zamierzamy stawiać na perspektywicznych, młodych zawodników – mówi dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. – Ostatnie dobre mecze Kuby jedynie utwierdziły nas we wcześniejszym przekonaniu, że zapracował na nowy kontrakt. Rolą zawodnika będzie teraz to, by na boisku pokazywać pełnię swoich możliwości jak najczęściej.

źródło: Pogoń Szczecin SA

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama