Home / Newsy / Iker Guarrotxena: “Pochodzę z Kraju Basków, gdzie też gra się agresywnie”
Iker Guarrotxena: “Pochodzę z Kraju Basków, gdzie też gra się agresywnie”

Iker Guarrotxena: “Pochodzę z Kraju Basków, gdzie też gra się agresywnie”

Iker Guarrotxena, nowy nabytek Pogoni Szczecin rozegrał wczoraj swoje pierwsze spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Hiszpański skrzydłowy był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu Kosty Runjaica i w pomeczowym wywiadzie przyznał, że jest zadowolony z tego, że tak szybko wskoczył do pierwszego składu.

To twój pierwszy pełny mecz w barwach Pogoni Szczecin. Jak ocenisz swoją postawę, jak i postawę całej drużyny?

– Jestem zadowolony z tego, że mogłem zagrać. To był ciężki mecz, ale ciesze się, że trener na mnie postawił. Oczywiście szkoda, że nie udało się wygrać, ale trzeba cieszyć się z tego jednego punktu, który zabieramy do domu.

Jak podobał Ci się stadion we Wrocławiu? Jak mniemam, w drugiej lidze hiszpańskiej nie miałeś za wiele okazji, żeby grać na tak dużych stadionach. 

– Były drużyny, które miały dosyć duże stadiony, ale prawdą jest to, że przyjemnie się gra na takich stadionach, gdzie czuć piłkę w powietrzu.

Wiem, że za Tobą dopiero dwa występy, ale czy możesz porównać już nieco poziom Ekstraklasy i drugiej ligi hiszpańskiej? 

– Tutaj jest fajny rytm gry i spora intensywność. Dla mnie jest to dobre, bo lubię taką grę i myślę, że świetnie się w nią wkomponuje. Tutaj na pewno gra się też bardziej siłowo, ale ja jestem z Kraju Basków, gdzie też uczy się futbolu agresywnego i silnego, dlatego też nie sądzę, żebym miał jakikolwiek problem z adaptacją do takiego stylu gry.

fot. Pogoń Szczecin SA

Iker Guarrotxena: “Pochodzę z Kraju Basków, gdzie też gra się agresywnie”
4.8 (96.67%) 6 votes

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama