Home / Newsy / Fenomenalna bramka Majewskiego, Pogoń wygrywa po walce
Fenomenalna bramka Majewskiego, Pogoń wygrywa po walce

Pucharowa porażka z GKSem Katowice była tylko wpadką przy pracy. Po bardzo dobrym spotkaniu z Wisłą Kraków przyszła druga wygrana, tym razem z Zagłębiem Lubin.

Portowcy od początku spotkania mieli kontrolę nad meczem. W 15 minucie sprzyjał nam VAR, po którym sędzia przyznał Pogoni rzut karny pewnie wykorzystany przez Drygasa.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie. Po bardzo chaotycznej akcji piłka znalazła się pod nogami Majewskiego, który FENOMENALNYM uderzeniem pokonał bramkarza Zagłębia. Resztę spotkania piłkarze Pogoni mieli pod kontrolą i pewnie doprowadzili wynik do końcowego gwizdka.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

15′ Drygas

48′ Majewski

Najważniejsze wydarzenia:

90+3′ Koniec spotkania! Wywozimy 3 punkty z Lubina!

90+2′ Druga zmiana w Pogoni. Schodzi Buksa, wchodzi Benedyczak.

90′ Sędzia dolicza 3 minuty.

89′ Żółta kartka dla Starzyńskiego.

88′ Pierwsza zmiana w Pogoni. Wchodzi Rudol, schodzi Walukiewicz.

85′ Taktyczny faul Walukiewicza. Żółta kartka.

83′ Groźny strzał Jagiełły obok słupka Pogoni.

80′ Strzał Podstawskiego z 25 metra nad bramką.

76′ Bardzo dobra akcja Pogoni, Buksa dośrodkował prosto na klatkę Majewskiego, a ten na zupełnym luzie odegrał piętką do Niepsuja. Piłka zwrotna do Radka, ale jego strzał minimalnie przeleciał nad poprzeczką.

67′ Żółta kartka dla Matuszczyka.

61′ Trochę mocniej przycisnęło Zagłębie, ale Pogoń bardzo dobrze się broni.

58′ Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Bohar schodzi – wchodzi Janoszka.

57′ Kolejna kartka w tym meczu. Tym razem Sebastian Kowalczyk.

49′ Żółta kartka dla Drygasa.

48′ ALEEEŻ ON TO ZROBIŁ!! RADOSŁAW MAJEWSKI!

46′ Zaczynamy drugą połowę. Druga zmiana w Zagłębiu: wchodzi Pawłowski, a w szatni został Sirotov.

45+4′ Koniec pierwszej połowy.

45′ Sędzia dolicza 4 minuty.

45′ Minął się z piłką Walukiewicz, ale w ostatniej chwili piłkę sprzed nosa Tuszyńskiego wybił Dvali.

31′ Żółta kartka dla Matyni.

17′ Żółta kartka dla Guldana.

15′ GOOOOL! Kamil Drygas!!

14′ Rzut karny dla Pogoni! Żółta kartka przy okazji dla Tosika.

13′ Sędzia Kwiatkowski sprawdza VAR. Możliwy rzut karny dla Pogoni.

8′ Szykuje się pierwsza zmiana w Zagłębiu. Mares jest kontuzjowany i wychodzi na to, że nie może kontynuować gry. Zastąpił go Patryk Tuszyński.

3′ Pierwsza groźna akcja Pogoni. Dobrze rozegrali piłkę na lewej stronie Matynia i Nunes, ostatecznie Drygas pognał wzdłuż boiska i posłał mocną piłkę w pole karne, ale tam nie było nikogo, kto mógł wykończyć akcję.

1′ Rozpoczynamy spotkanie!

Jak padły bramki?

1:0 – Kamil Drygas pewnie wykorzystuje rzut karny.

2:0 – Zaczęło się od dośrodkowania Nunesa. Piłka kilka razy odbijała się od zawodników obu drużyn, aż w końcu wpadła pod nogi Majewskiego, a ten wspaniałym uderzeniem zza pola karnego umieszcza piłkę pod poprzeczką.

Pogoń Szczecin: 1. Załuska – 24. Niepsuj, 25. Dvali, 40. Walukiewicz (88′ Rudol), 77. Nunes – 27. Kowalczyk, 14. Drygas, 28. Podstawski, 10. Majewski, 15. Matynia – 18. Buksa (90′ Benedyczak)

Rezerwowi: 53. Budziłek, 8. Błanik, 20. Hołota, 21. Rudol, 33. Malec, 59. Benedyczak, 60.Wawrzynowicz

Zagłębie Lubin: 30. Hładun – 24. Tosik, 33. Guldan, 2. Kopacz, 23. Dziwniel – 39. Bohar (58′ Janoszka), 19. Jagiełło, 25. Matuszczyk, 37. Sirotov (46′ Pawłowski), 18. Starzyński – 26. Mares (8′ Mares)

Rezerwowi: 96. Kuchta, 5. Dąbrowski, 14. Janoszka, 89. Tuszyński, 28. Matras, 13. Pakulski, 11. Pawłowski

Trenerzy: Kosta Runjaic i Mariusz Lewandowski

Żółte kartki: Tosik, Guldan, Sirotov, Matuszczyk, Starzyński – Matynia, Drygas, Kowalczyk, Walukiewicz

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski