Home / Newsy / Dwie bramki Drygasa nie pomogły, Pogoń nadal bez wygranej
Dwie bramki Drygasa nie pomogły, Pogoń nadal bez wygranej

Po wielu akcjach z jednej i drugiej strony Pogoń Szczecin minimalnie przegrała z Lechią Gdańsk 2:3. Zespół Piotra Stokowca po tym meczu jest liderem Ekstraklasy, natomiast Pogoń zajmuje ostatnie miejsce.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 2:3 (1:0)

42′ Drygas

48′ Haraslin

54′ Vitoria

65′ Drygas

69′ Chrzanowski

Najważniejsze wydarzenia:

90+3′ Wielkie zamieszanie w polu karnym Lechii, piłka ląduje na słupku bramki Kuciaka, a po chwili sędzia kończy mecz.

90+2′ Ostatnia zmiana w Pogoni. Wchodzi Rudol za Nunesa.

90′ Sędzia dolicza 3 minuty.

83′ Ostatnia zmiana w drużynie gości. Wchodzi Borysiuk, schodzi Daniel Łukasik.

82′ Dośrodkowanie Nunesa z lewej strony, Frączczak uderza minimalnie obok słupka

79′ Kolejna zmiana w Lechii. Wchodzi Konrad Michalak, zastępuje Haraslina.

76′ Zmiana w Pogoni. Schodzi Hołota, wchodzi Radosław Majewski.

69′ Kolejny gol dla Lechii.

65′ Przy rzucie karnym żółtą kartką został ukarany Dusan Kuciak.

65′ GOOOOOL!!! Drygas!

63′ Rzut karny dla Pogoni!

55′ Zmiana w drużynie gospodarzy, schodzi Iker Guarrotxena, w jego miejsce pojawił się Matynia.

54′ Druga bramka dla gości.

48′ Gol dla Lechii.

46′ Żółtą kartką ukarany  Karol Fila.

46′ Na początku drugiej połowy zmiana w drużynie Lechii. Wchodzi Michał Mak, zastępuje Araka.

45′ Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.

42′ GOOOOOOOL!!!

41′ Dobre uderzenie Nunesa z rzutu wolnego, rzut rożny.

37′ Duża pomyłka Steca, Haraslin pognał z piłką lewą stroną, dograł w pole karne ale na szczęście Arak minimalnie się pomylił.

32′ Co za akcja Pogoni! Kozulj wychodzi z kontrą, podaje na wolne pole do Frączczaka, a ten z dogodnej pozycji uderza kilka metrów od bramki Kuciaka…

22′ Pierwsza na prawdę groźna sytuacja w meczu. Strzałem zza pola karnego popisał się Paixao, Załuska odbił do boku, do piłki dopadł Arak ale praktycznie do pustej bramki nie trafił.

19′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego i dobrym strzałem głową popisał się Vitoria, ale dobrze broni Załuska. Po chwili Pogoń ruszyła z kontrą zakończoną strzałem Hołoty, prosto w ręce Kuciaka.

13′ Obie drużyny bez żadnych dobrych akcji, przed chwilą po podaniu Drygasa uderzał z lewej nogi Benedyczak, jednak kilka metrów nad bramką.

1′ Rozpoczynamy spotkane!

Jak padły bramki?

1:0 – Dośrodkowanie Nunesa z rzutu rożnego na długi słupek, Hołota zgrywa do środka a tam znajduje się Drygas i umieszcza piłkę w siatce!

1:1 – Fatalna strata Hołoty na 30 metrze przed własną bramką, szybka akcja Lechii, ostatecznie piłka wpada pod nogi Haraslina a ten pewnie umieszcza piłkę w siatce.

2:1 – Szybka akcja Maka na prawym skrzydle, z łatwością ograł Nunesa i dośrodkował prosto na głowę Vitorii. Tym razem stoper się nie pomylił i trafił do bramki Pogoni.

2:2 – Kamil Drygas pewnie wykonuje rzut karny.

2:3 – Dośrodkowanie Lipskiego z rzutu wolnego, Paixao uderza, broni Załuska ale piłka wpada pod nogi Chrzanowskiego a ten pewnie strzela bramkę.

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska – 22. David Stec, 33. Mariusz Malec, 40. Sebastian Walukiewicz, 77. Ricardo Nunes – 34. Iker Guarrotxena (Matynia), 17. Zvonimir Kozulj, 20. Tomasz Hołota (Majewski), 14. Kamil Drygas, 9. Adam Frączczak (c) – 59. Adrian Benedyczak.

Rezerwowi: 53. Łukasz Budziłek, 21. Sebastian Rudol, 15. Hubert Matynia, 8. Dawid Błanik, 17. Sebastian Kowalczyk, 60. Stanisław Wawrzynowicz, 10. Radosław Majewski.

Lechia Gdańsk: 12. Dusan Kuciak – 19. Karol Fila, 4.Adam Chrzanowski, 5. Steven Vitoria, 22. Filip Mladenović – 28. Flavio Paixao (c), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 9. Patryk Lipski, 17. Lukas Haraslin (Michalak) – 18. Jakub Arak (Mak).

Rezerwowi: 1. Zlatan Alomerović, 8. Michal Mak, 11. Konrad Michalak, 16. Ariel Borysiuk, 33. Mateusz Lewandowski, 80. Mateusz Sopoćko, 90. Artur Sobiech.

Trenerzy: Kosta Runjaic i Piotr Stokowiec

Żółte kartki: Fila, Kuciak

Sędzia: Mariusz Złotek