Home / Newsy / Debiutanckie trafienie Dvaliego
Debiutanckie trafienie Dvaliego

Pogoń Szczecin w bardzo ważnym meczu pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4:2. Wizyta w Małopolsce była strzeleckim popisem dwóch panów “D” – Deleva i Dvaliego. Dla Gruzina były to odpowiednio pierwsze i drugie trafienie w barwach Pogoni.

W dzisiejszym meczu Dvali potrzebował czterech minut, by wyprowadzić Pogoń z bardzo niekomfortowej sytuacji. Do 54 minuty podopieczni Kosty Runjaicia przegrywali w Niecieczy 2:1, co powodowało spadek na 15 lokatę w tabeli. Nagle, po jednej z akcji, szczecinianie wykonywali rzut wolny. Do piłki podszedł Ricardo Nunes, którego dośrodkowanie, na pierwszy rzut oka, było “przeciągnięte”. Do futbolówki dopadł jednak Lasha Dvali i głową skierował ją do siatki bramki Jana Muchy, który bardzo biernie zachował się w tej sytuacji. Jednak to już nie nasz problem.

Mimo to, remis 2:2 wciąż nie satysfakcjonował Pogoni Szczecin. Przez porażkę w pierwszym meczu tych drużyn, Portowcy potrzebowali zwycięstwa, aby przy ewentualnym takim samym dorobku punktowym, w końcowym rozrachunku, nie być “za plecami” rywala. Cztery minuty po strzeleniu gola dającego remi, znów przypomniał o sobie Gruzin. Po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym Muchy, Dvali zamknął akcję i strzałem z lewej nogi wyporwadził Pogoń na drugie w tym meczu prowadzenie.

Grtaulujemy Lashy pierwszych bramek w Pogoni i liczymy, że w zbliżających się pojedynkach będzie równie skuteczny.