Home / Newsy / Dawid Kort: “Ta wygrana nic nie zmienia. Trzeba twardo stąpać po ziemi”
Dawid Kort: “Ta wygrana nic nie zmienia. Trzeba twardo stąpać po ziemi”

Dawid Kort: “Ta wygrana nic nie zmienia. Trzeba twardo stąpać po ziemi”

– Od dłuższego czasu nie czytałem komentarzy w internecie. Po spotkaniu z Zagłębiem usiadłem jednak do lektury i w pewnym momencie złapałem się za głowę – mówi Dawid Kort, z którym rozmawiał Dawid Zieliński.

Miano “Piłkarza Meczu” w Twoim przypadku nie jest przesadą. Świetny mecz całej drużyny, ale to Ty wziąłeś ciężar odpowiedzialności za dowodzenie drużyną i odprawienie Lecha z kwitkiem z Pucharu Polski.

– Zgodzę się z tym, choć chcę podkreślić, że kawał ciężkiej pracy na moją osobę wykonali dzisiaj Jakub Piotrowski i Kamil Drygas, szczególnie w defensywie. Dzięki ich postawie mogłem skoncentrować się na grze ofensywnej. Słowa uznania dla chłopaków.

Przy Twardowskiego zobaczyliśmy odmienioną Pogoń. Co wpłynęło na tak diametralną zmianę. Jeszcze w sobotę w Lubinie…

– …Nic nie wpłynęło. Sobotni mecz po prostu nam nie wyszedł. Od dłuższego czasu nie czytałem komentarzy w internecie. Po spotkaniu z Zagłębiem usiadłem jednak do lektury i w pewnym momencie złapałem się za głowę. W Lubinie nam nie poszło, cała drużyna dopiero dociera się z trenerem. Czas działa na naszą korzyść i będzie to wyglądało coraz lepiej.

Taki mecz, jak to zwycięstwo z Lechem dodaje wiary we własne możliwości. W końcu Pogoń wskoczy na te właściwe tory.

– Mam taką nadzieję. Choć oczywiście ta wygrana z Lechem niczego nie zmienia. Musimy podejść do tego bardzo spokojnie. Ciężko trenowaliśmy cały czas, nawet gdy przegrywaliśmy. Stąpamy twardo po ziemi, przed nami jeszcze sporo pracy.

Trener Skorża podkreślał, że mocno pracuje z wami, aby kibice w końcu mogli zobaczyć jego autorską Pogoń. Ty czujesz, że realizacja tego projektu dobiega końca i lada moment wskoczycie na ten poziom, którego oczekuje trener?

– Tak, jesteśmy już coraz bliżej wdrożenia się w system gry trenera Skorży. Musimy wejść w dobry rytm, ale czas działa na naszą korzyść, także studzimy głowy i podchodzimy do tego spokojnie z ciężką i sumienną pracą.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*

Do góry

Reklama