Home / Newsy / David Stec piłkarzem Pogoni!
David Stec piłkarzem Pogoni!

David Stec piłkarzem Pogoni!

David Stec podpisał umowę z Pogonią Szczecin. 24-letni wychowany w Austrii piłkarz związał się z Dumą Pomorza 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Przychodzi do klubu jako wolny zawodnik.

Stec przyszedł na świat 10 maja 1994 roku w Wiedniu. Posiada aktualnie austriackie obywatelstwo. Jego rodzice przyjechali do Austrii na początku lat 90. z Polski. Mierzy blisko 180 centymetrów. Jego nominalną pozycją jest prawa defensywa, ale może zagrać także jako prawy pomocnik. Posługuje się językiem polskim i niemieckim.

W ostatnich latach reprezentował barwy grającego w austriackiej Bundeslidze – St. Pölten. Był jego podstawowym zawodnikiem. Jeszcze 3 czerwca z powodzeniem walczył ze swoim zespołem o utrzymanie w lidze. Dziś przyjechał do Szczecina, pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał umowę z naszym klubem.

– Davida obserwowaliśmy od długiego czasu – mówi dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. – Dołącza do nas wciąż młody zawodnik, ale już ograny i z doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Ma podnieść poziom rywalizacji w obronie, choć liczymy też na jego walory w grze ofensywnej.

14 czerwca zawodnik rozpocznie okres przygotowawczy z Pogonią.

źródło: Pogoń Szczecin SA

David Stec piłkarzem Pogoni!
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama