Home / Newsy / Celujemy w “B”. Dawid Błanik może trafić do Pogoni Szczecin
Celujemy w “B”. Dawid Błanik może trafić do Pogoni Szczecin

Celujemy w “B”. Dawid Błanik może trafić do Pogoni Szczecin

20-letni Dawid Błanik jest w kręgu zainteresowań Pogoni Szczecin – informuje Katowicki Sport.

To bardzo zdolny prawy pomocnik GKS-u Tychy, który jesienią był jednym z odkryć na pierwszoligowych boiskach. Wywalczył sobie miejsce w składzie górnośląskiej drużyny i nie oddał go przez całą rundę.

“Imponuje formą”, “Dawid Błanik był największym wygranym jesieni w drużynie GKS-u Tychy” – pisze regularnie Katowicki Sport.

Skrzydłowy zaliczył 21 spotkań (19+2 w PP). Strzelił cztery gole, do których dołożył trzy asysty. Piłkarskiego rzemiosła uczył się w czeskiej Karwinie, a pochodzi z przygranicznego Jastrzębia Zdroju.

– Dawid jesienią pokazał te wszystkie atuty, na które czekaliśmy. Za nim bardzo dobra runda. Był z pewnością jednym z najlepszych młodzieżowców w I lidze. Szybkość, drybling, branie odpowiedzialności za grę… W niewielu polskich zespołach ze szczebla centralnego młodzieżowiec miał aż tak duży wpływ na wyniki swojego zespołu, co Dawid w GKS-ie – przyznaje w rozmowie z dziennikiem menedżer Paweł Zimonczyk z agencji Fair Sport, reprezentującej interesy 20-latka.

– Jesteśmy w ciągłym kontakcie z klubem z Tychów. Zobaczymy jak potoczy się sytuacja. Kilka klubów pytało o możliwość pozyskania Dawida. Również z ekstraklasy. Na razie pozostaje to w sprawie spekulacji. Wydaje mi się jednak, że jest w odpowiednim wieku, by spróbować wyżej. Jeśli Dawid, GKS i nowy klub uznają, że to dobry moment, wtedy będziemy podejmować konkretne decyzje – mówi Zimonczyk.

źródło i foto: Katowicki Sport

Celujemy w “B”. Dawid Błanik może trafić do Pogoni Szczecin
Oceń

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama