Home / Newsy / “Byliśmy zaskoczeni tym, jak dużo Kosta Runjaic wiedział o Dawidzie Błaniku”
“Byliśmy zaskoczeni tym, jak dużo Kosta Runjaic wiedział o Dawidzie Błaniku”

“Byliśmy zaskoczeni tym, jak dużo Kosta Runjaic wiedział o Dawidzie Błaniku”

Dawid Błanik to jeden z trzech zimowych nabytków Pogoni Szczecin (przynajmniej jak do tej pory). 20-letni skrzydłowy do zespołu Kosty Runjaicia trafił z GKS-u Tychy.

W zespole z Górnego Śląska był jednym z wyróżniających się zawodników. Młodzian przebojem wdarł się do podstawowego składu i decydował o ofensywnym obliczu tyszan. Szybko przykuł uwagę klubów z Ekstraklasy. Walkę o podpis na kontrakcie wygrała Pogoń Szczecin.

“Pogoń skorzystała z kwoty odstępnego, zapisanej w wygasającym za pół roku kontrakcie 20-latka z GKS-em. Szacuje się, że tyszanie mogli zarobić na tym transferze około 100 tysięcy złotych, ale dokładna kwota do publicznej wiadomości nie została podana” – czytamy w artykule na łamach Katowickiego Sportu.

– Decydującym czynnikiem było to, że chciał go trener. Byliśmy zaskoczeni tym, jak dużo Kosta Runjaic wiedział o Dawidzie; o przebiegu kariery, charakterystyce. Bardzo na niego liczy – mówi gazecie Rafał Kędzior z agencji menedżerskiej FairSport, reprezentującej Błanika.

– Otrzymaliśmy też jeszcze sygnał z Cracovii, ale sytuacja była już na tyle skomplikowana, że byliśmy już dogadani z Pogonią i mocno na nią zdecydowani. To ze Szczecina przyszła najbardziej konkretna propozycja. W tym klubie pracują fachowcy. Od razu widać, że jest prowadzony przez byłych piłkarzy. Maciej Stolarczyk i Dariusz Adamczuk czują klimat – zdradza inny z członków FairSport, Kamil Skiba, pomagający Dawidowi Błanikowi od dłuższego czasu.

Cały artykuł TUTAJ.

źródło: Katowicki Sport

 

“Byliśmy zaskoczeni tym, jak dużo Kosta Runjaic wiedział o Dawidzie Błaniku”
Oceń

Jeden komentarz

  1. No nie wiem czy to,że Stolarczyk czuje klimat i robi dobre zakupy to są słowa przedstawiciela GKS-u. Przecież krytykuje go coraz więcej ludzi a w tym sponsor z Azotów

    (1)
Do góry

Reklama