Home / Newsy / Buksa show, Pogoń w końcu wygrywa!
Buksa show, Pogoń w końcu wygrywa!

Walka, zaangażowanie, powrót Buksy do pierwszego składu doprowadziły do tego, że Pogoń wygrała pierwszy mecz w tym sezonie. Wygrała nie z byle kim, bo z rozpędzoną Wisłą Kraków, która miażdżyła w ostatnim czasie prawie każdego i przed tą kolejką była liderem Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:1 (1:0)

14′ Buksa

47′ Buksa

83′ Imaz

Najważniejsze wydarzenia:

90+6′ KONIEC MECZU! WYGRYWAMY!

90′ Sędzia dolicza 6 minut.

88′ Ostatnia zmiana w Pogoni. Wchodzi Rudol, schodzi Stec

82′ Szykuje się nerwowa końcówka, Wisła zdobywa bramkę kontaktową.

80′ Druga zmiana w Pogoni. Wchodzi Matynia, zastępuje Kozulja.

76′ Majewski zgłasza kontuzję barku. W jego miejsce pojawia się na boisku Tomasz Hołota.

73′ Ostatnia zmiana w Wiśle. Schodzi Kolar, wchodzi Wojtkowski.

72′ Buksa ewidentnie poluje na trzecią bramkę, przed chwilą piłka wylądowała pod jego nogami w polu karnym, a ten minimalnie się pomylił. Część kibiców widziała już piłkę w bramce.

63′ Podwójna zmiana w Wiśle. Schodzi żegnany brawami Kort oraz Boguski. Wchodzą Halilović i Kolar.

59′ Indywidualna akcja Buksy, ale strzał ląduje nad bramką.

55′ Bardzo dobrze zaczęli piłkarze Pogoni drugą połowę. Atakują raz za razem bramkę Wisły.

47′ GOOOOOOOOOL!!! ADAM BUKSA!!!

46′ Drugą połowę zaczynają piłkarze Wisły.

45′ Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

44′ Tym razem dośrodkowanie z prawej strony. Stec posyła mocną piłkę w pole karne, Majewski uderza z prawej nogi, ale tuż obok lewego słupka bramki.

43′ Świetne dośrodkowanie Nunesa z lewej strony boiska, najwyżej wyskoczył Drygas, ale piłka po jego strzale minęła bramkę.

40′ Mimo, że sędzia usilnie przeszkadza w meczu, to Pogoń bardzo dzielnie sobie radzi.

33′ Z prawej strony dobrze dośrodkował Bartkowski, ale na szczęście żaden z piłkarzy Wisły nie przeciął toru lotu piłki w polu karnym.

18′ Przejęcie w środku pola Kamila Drygasa, zagrał piłkę do wybiegającego Majewskiego, ten popędził sam na bramkę Wisły, ale strzał z lewej nogi wylądował nad bramką.

14′ GOOOOOOOOL!!! Adam Buksa!!

12′ Pierwsza dobra akcja Wisły, zagrali kilka razy z pierwszej piłki, Kort uderza ale nad bramką Załuski.

4′ Dośrodkowanie Nunesa z lewej strony ze stałego fragmentu gry, piłka dotarła do Kozulja, ale strzał z główki  był bardzo słaby.

1′ Zaczyna Pogoń!

Jak padły bramki?

1:0 – Dośrodkowanie Nunesa z rzutu rożnego, Adam Buksa świetnie wyprzedził bramkarza Wisły i z dwóch metrów umieścił piłkę w siatce.

2:0 – Piękna akcja lewą stroną Nunesa, pociągnął kilkanaście metrów i podał do Kozulja. Ten świetnym, mocnym podaniem dograł w pole karne do samotnego Buksy, a ten bez problemów pokonuje Lisa w sytuacji sam na sam.

2:1 – Bardzo dobry przerzut Halilovica z lewej na prawą stronę boiska, tam dostał piłkę Kolar i podał prosto na głowę Imaza.

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska – 22. David Stec (88′ Rudol), 25. Lasha Dvali, 40. Sebastian Walukiewicz, 77. Ricardo Nunes – 27. Sebastian Kowalczyk, 28. Tomas Podstawski, 14. Kamil Drygas (k), Zvonimir Kozulj, 10. Radosław Majewski (76′ Hołota) – 18. Adam Buksa.

Rezerwowi:53. Łukasz Budziłek, 33. Mariusz Malec, 21. Sebastian Rudol, 15. Hubert Matynia, 20. Tomasz Hołota, 8. Dawid Błanik, 59. Adrian Benedyczak.

Wisła Kraków:1. Mateusz Lis – 5. Jakub Bartkowski, 27. Marcin Wasilewski, 4. Maciej Sadlok, 2. Rafał Pietrzak – 11. Jesus Imaz, 10. Vullnet Basha, 7. Dawid Kort (63′ Halilović), 9. Rafał Boguski (k) (63′ Kolar), 72. Martin Kostal (73′ Wojtkowski) – 13. Zdenek Ondrasek

Rezerwowi: 22. Michał Buchalik, 15. Zoran Arsenić, 29. Matej Palcic, 8. Tibor Haliliović, 24. Marko Kolar, 26. Kamil Wojtkowski, 70. Maciej Śliwa.

Trenerzy: Kosta Runjaic i Maciej Stolarczyk

Żółte kartki: Drygas, Kozulj, Buksa – Kostal, Bartkowski, Pietrzak, Ondrasek, Basha

Sędzia: Łukasz Szczech