Home / Newsy / Aka wypożyczony na pół roku!
Aka wypożyczony na pół roku!

Aka wypożyczony na pół roku!

Najskuteczniejszy asystent ubiegłego sezonu wraca do T-Mobile Ekstraklasy. Takafumi Akahoshi ponownie będzie reprezentował barwy Pogoni Szczecin! Japończyk trafił do Dumy Pomorza na zasadzie wypożyczenia z rosyjskiego FC UFA. 

Dla “Aki” będzie to powrót do Pogoni po półrocznym pobycie w Rosji. Latem zeszłego roku szczeciński klub sfinalizował transfer Japończyka do FC Ufa. Akahoshi w Rosji głównie leczył uraz i zdołał zagrać jedynie w dwóch meczach (łącznie 80 minut). Pogoń porozumiała się z FC Ufa i Japończyk trafił do Szczecina na półroczne wypożyczenie.

Urodzony na Fuji piłkarz w Pogoni grał nieprzerwanie przez 3,5 roku. Pomocnik reprezentował Pogoń w 62 spotkaniach T-Mobile Ekstraklasy, w których strzelił 9 goli. Wystąpił też w 41 meczach I ligi (6 goli) i 2 grach Pucharu Polski. Łącznie zakładał koszulkę Pogoni w 105 spotkaniach. W zeszłym sezonie był najskuteczniejszym asystentem T-Mobile Ekstraklasy.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że wracam do Pogoni – mówi Akahoshi. – Dziś przechodziłem testy medyczne i jestem w doskonałej formie. Bardzo chcę pomóc Pogoni już od najbliższego meczu – podkreśla.

“Aka” wypowiedział się jeszcze na temat nowych koszulek.

– Są świetne – komplementował “Pasiak”. – Nie mogę się doczekać pierwszego meczu w nowej koszulce!

źródło: Pogoń Szczecin SA

3 komentarze

  1. Ponoć Pogoń negocjuje z Pietrasiakiem, masakra, masakra, masakra, dziadek 35 letni, lepiej na Koja postawić!

    (0)
  2. jest opcia pierwokupu Aki czy będziemy ogrywać go ruską?

    (0)
Do góry

Reklama