Home / Newsy / Adam Gyurcso: Chcę poprawić swoje statystyki i awansować do finału Pucharu Polski
Adam Gyurcso: Chcę poprawić swoje statystyki i awansować do finału Pucharu Polski

Adam Gyurcso: Chcę poprawić swoje statystyki i awansować do finału Pucharu Polski

Adam Gyurcso dzisiaj jest jednym z najbardziej znanych wychowanków słynnej węgierskiej akademii piłkarskiej im. Ferenca Puskasa. Na łamach jej strony oficjalnej podsumował miniony rok i zdradził plany na kolejny.

– Rok 2016 zleciał mi bardzo szybko. Wiele rzeczy się wydarzyło. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się udowodnić za granicą swoją wartość.  W każdym aspekcie zrobiłem krok do przodu. Teraz chce dalej po prostu jak najwięcej grać. Tylko to otworzy mi drogę do jeszcze większych wyzwań. Nie sądzę, że z perspektywy czasu zrobiłbym inne rzeczy inaczej. Oczywiście jestem rozczarowany, że nie pojechałem na mistrzostwa Europy, ale mam czyste sumienie. Zrobiłem wszystko, żeby dostać się do kadry. Gdybym wrócił do reprezentacji wcześniej, to na pewno moje szanse byłby większe. Latem wszyscy mieli już czyste konto, a ja pracowałem bardzo ciężko. Jesienią moja forma była stabilniejsza i stałem się ważną częścią drużyny narodowej.

– Miło było już wrócić do treningów (z Pogonią – red.). Tworzymy bardzo zgraną drużynę, szybko się zintegrowałem. Mamy dużo energii przed drugą częścią sezonu. Naszym głównym celem jest finał Pucharu Polski. Na razie nie wybiegam dalej w przyszłość. Chciałbym grać przynajmniej na tym samym poziomie, co jesienią. Ale na pewno chce strzelać więcej bramek. Wiem, że moje statystyki mogą być znacznie lepsze. Musze być coraz bardziej kompletnym piłkarzem. Dzień po dniu. Mecz po meczu.

źródło: pfla.hu

Komentowanie wyłączone.

Do góry

Reklama