Home / Newsy / 10 powodów, dla których musisz przyjść w sobotę na Pogoń!
10 powodów, dla których musisz przyjść w sobotę na Pogoń!

10 powodów, dla których musisz przyjść w sobotę na Pogoń!

W sobotę o godz. 18.00 gramy z Lechią. Musisz być na stadionie!

1. Przed nami jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie, które de facto zadecyduje o naszej przyszłości. Mecz z Lechią Gdańsk jest ostatnim spotkaniem zasadniczej części rozgrywek i zaraz po końcowym gwizdku dowiemy się czy gramy po raz czwarty z rzędu w grupie mistrzowskiej, czy będziemy bić się o utrzymanie. Portowcy wygrywając ostatnie dwa mecze zmienili swoją sytuację i wrócili do górnej połowy tabeli. Ale to jeszcze nie koniec walki o TOP 8. Wyniki na innych boiskach nie były dla nas korzystne i w najgorszym wariancie może się okazać, że będzie potrzebne nam zwycięstwo. Portowcy wszystko mają jednak w swoich rękach i nie muszą na nikogo się oglądać. W tym sezonie wiele razy zawiedli, ale zasługują na wsparcie po ostatnich dobrych wynikach.

2. Dzień przed meczem (w piątek) nasz klub będzie obchodził 69 rocznicę powstania. Pogoń ma 69 lat tradycji i bogatej historii, które trzeba godnie uczcić. Tego dnia stadion nie może świecić pustkami. Ostatnio Lech w swoje “urodziny” miał na stadionie ponad 40 tysięcy ludzi, nawet Wisła Płock ściągnęła ponad 8 tysięcy. Nie możemy być gorsi. Pogoń nie zasłużyła, żeby być ubogim krewnym kogokolwiek.

3. A będzie oprawa? To pytanie często pada na kibicowskich stronach, forach, itd. Oczywiście, że będzie, bo fani chcą w dobrym stylu świętować rocznicę powstania naszej Pogoni. Ale żeby wszystko się udało, to stadion musi być pełny.

4. Gramy o prymat na Pomorzu. Słowo derby w przypadku potyczek z Arką i Lechią może być małym nadużyciem, ale spotkania z drużynami z Trójmiasta zawsze mają dodatkowy podtekst. Toczy się rywalizacja o miano najlepszej drużyny w północnej części kraju. Na razie dwukrotnie ograliśmy gdynian i zremisowaliśmy na bardzo trudnym terenie w Gdańsku. Mamy szansę, żeby Duma Pomorza mogła mienić się najlepszą drużyną na Pomorzu.

5. Czas wyjść z marazmu. Dożyliśmy smutnych czasów, kiedy na kilku spotkaniach lepszą frekwencję miała Termalica Nieciecza, a przy Twardowskiego już trzy razy w tym roku liczba kibiców na meczu była mniejsza niż 4 tysiące. To powód do wstydu, który trzeba jak najszybciej wymazać.

6. Termin. Sobota, godz. 18.00. Chyba nie ma lepszej daty na rozegranie ligowego spotkania. Dzień wolny od pracy, spokojnie można dojechać i wrócić spoza Szczecina.

7. Podwójny smak wygranej. Obie drużyny na szczeblu centralnym spotkały się już 40 razy. Bilans jest remisowy. Po 14 zwycięstw i 12 remisów. Zwycięzca wyjdzie więc na prowadzenie w tej rywalizacji. Poza tym Lechia w ostatnich latach wygrała przy Twardowskiego już cztery razy. Mało która drużyna radzi sobie w Szczecinie tak dobrze. Czas to zakończyć.

8. Czas na rehabilitację. W końcu gramy mecz o dużą stawkę. Poprzednimi takimi spotkaniami były dwa spotkania w półfinale Pucharu Polski. Zespół zawiódł, więc teraz czekamy na rehabilitację i udowodnienie, że drużyna Moskala potrafi grać pod dużą presja.

9. Grają młodzi. Często kibice narzekają, że stawianie na młodzież w przypadku Pogoni jest tylko pustym sloganem. Teraz karta powoli zaczyna się odwracać. Ważne role w drużynie zaczynają odgrywać Marcin Listkowski czy Dawid Kort. Coraz odważniej do składu puka Sebastian Kowalczyk. Młodzi pokazali, że charakteru im nie brakuje i jeżdżą na tyłkach. A tego oczekujemy.

10. Bo jesteś kibicem Pogoni i Twoje miejsce jest na stadionie. Czy w czas dobry, czy w czas zły.

 

4 komentarze

 1. masz rację! Proponuję więc abyś to Ty kandydował na nowego trenera, nowego dyrektora i iść za ciosem, niego prezesa. Z takim omnibusem jak Ty LM co roku dla nas! Dawaj chłopie, marnujesz się siedząc przed kompem!

  (4)
  • Ja Też elch biorę tę fuchę w ciemno .Ja też chcę być prezesem Co Tobie mogę obiecać finał ligi mistrzów pasuje ?Że co że to potem okaże się mrzonką no i co z tego możesz co najwyżej pocałować mnie w dupę jak Pana Prezesa.Chłopie

   (5)
 2. Jest jeszcze jedenasty powód, aby przyjść w sobotę na stadion. Mianowicie, dać solidnie zarobić prezesowi, kupując bilet na mecz. Przynajmniej w jakimś lekkim stopniu, Pan Mroczek odrobi straty finansowe ,spowodowane wcześniejszą nieobecnością kibiców na stadionie. W 30 kolejce musimy walczyć o miejsce w pierwszej ósemce…….przecież słuchając przedsezonowych aspiracji Mroczka, Stolarczyka i Moskala, to ten awans powinniśmy zapewnić sobie na 6 kolejek przed zakończeniem sezonu zasadniczego. Jedyna nadzieja w tym, że po sezonie Moskal wyjedzie do Krakowa, Maciej zostanie selekcjonerem kadry młodzieżowej, a Mroczek w końcu przejrzy na oczy !!!

  (-1)
 3. Obchodzenie urodzin klubów to jakiś nowy zwyczaj czy stara świecka tradycja której nie zauważałem ?

  (0)
Do góry

Reklama